Monster Tulpar T5 V18.1.1 Pili Çabuk Bitiyor

Heronnn9

Hectopat
İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum pil %90 göstermesine rağmen 50 dakika kaldı diyor ve ısınma problemi var oyun açmama rağmen (soğutucum var). İnternette gezinirken bile 60 65 derece oluyor ne yapmam lazım?
Adsız.png

Dahili GPU devre dışıysa pil süresi normal. Isı sorunu termal macunun iyi uygulanmaması veya kalitesiz olması ile ilgili olabilir.

Monster Control Center programında GPU diye bir kısım varsa eğer, ''ayrık'' yerine ''hybrit'' seçmek gerekiyor.

Dizüstünü sürekli şarjda tutun. Benim bilgisayarımda şarjdan ayrı kaldığı sürede, pilin ömrü (örneğin 64000 mWh'den 57000 mWh'ye) düşüyor. Eğer sürekli şarjda kullanırsam, oyun oynarsam, batarya zorlanırsa, ömrü artıyor ilginç bir şekilde. Galiba kullanılmadığı için kendini idam ediyor. :)

Monster Control Center programında GPU diye bir kısım varsa eğer, ''ayrık'' yerine ''hybrit'' seçmek gerekiyor.
monster control center yok bende gaming center var
Dizüstünü sürekli şarjda tutun. Benim bilgisayarımda şarjdan ayrı kaldığı sürede, pilin ömrü (örneğin 64000 mWh'den 57000 mWh'ye) düşüyor. Eğer sürekli şarjda kullanırsam, oyun oynarsam, batarya zorlanırsa, ömrü artıyor ilginç bir şekilde. Galiba kullanılmadığı için kendini idam ediyor. :)
sürekli şarjdaydı zaten çıkardım bu durumla karşılaştım

Ayrıca ısının Nvidia'nın yeni sürücüleri ile ilgisi olabilir. Önceden boşta ekran kartı 30-40 derecede gezerken -ayrı soğutmasız- şuan fanlar sürekli düşük sesli çalışıyor ve ekran kartı 55 derecenin altına inmiyor. Önceden fanlar gayet sessiz çalışıyordu.

Programın oyun kısmında GPU seçeneği yok mu? Görsel aynı olmasa bile seçenek olabilir.

Dosya Ekleri

• control center.png
    control center.png
    183,5 KB · Görüntüleme: 491
Denetim masasının aygıt yöneticisi bölümünden görüntü bağdaştırıcısı kısmına bakar mısın? HD 630 gözüküyor mu?

Dosya Ekleri

• denetim masası, görüntü bağdaşdırıcısı.png
    denetim masası, görüntü bağdaşdırıcısı.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 436
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı