Monster Tulpar T5 V19.1.1 ısınma sorunu

sucuk67

Hectopat

Böyle bir bilgisayar almayı düşünüyorum ama okuduğum yorumlarda ekran kartı ve işlemci çok ısınma sorunu varmış ve çözüm olarak şöyle birkaç soru yönelteceğim.
  1. Vakumlu fanlar laptop a zarar verir mi? Örnek: Notebook Soğutucu Vakumlu Fan Yenil Nesil Laptop Soğutucu - n11.com
  2. Böyle bir fan alsam büyük fark yaratır mı? Cooler Master R9-nbc-u3ps-gp U3 Plus 3 Fanlı Gümüş Notebook Soğutucu Stand - GittiGidiyor
Yoksa daha uygun fiyatlı bir şey mi tercih edilmeli?
Sonuç, 2 tane vakumlu fan 1 tane alta koymalık stantlı fan alsam 90 derece gibi bir değerden 70'lere düşürme şansım olur mu?

04-T5_V19_medium.png

Burada görüldüğü üzere 2 fan çıkışı var vakumlu fan alsam buraya uyar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel tercih olur. Bende T5 v19.1 kullanıyorum 3 ay oldu gün içerisinde sürekli açık oyunda oynuyorum iş amaçlıda kullanıyorum sürekli prize takılı halde. hiçbir zaman sıcaklık ile ilgili problem yaşamadım. hiçbir koşulda hız düşümü de olmadı.

Vakumlu fanlar uyar uymasına da undervolt yaptıktan sonra 90 derecelerde gezeceğini düşünmüyorum. Monster Abra A5 v13.4 cihazımı aldığımdan beri undervoltlu şekilde kullanıyorum yük altında 78 dereceyi geçmiyor 3.9 GHz de. Turbo fanını da açarsanız ayrı satılan fanları almanıza gerek kalmaz zannımca. 85 derece ve aşağısı oyun bilgisayarları için normal.

Laptop soğutucuları en fazla 10 dereceye kadar etki edebiliyor. Çok nadir daha üst seviyeleri görür. Kaliteli gümüş alaşım bir termal macun ve soğutucu ile sıcaklık sorununu halledebilirsiniz. Ekstra olarak UV yapılabilir ama gerek olacağını zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı