Monster Tulpar T5 V19.1.2 laptopa macOS kurmak

MuhendisBey1

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yakında başlıkta belirttiğim modeli alacağım. FreeDOS şekilde gelecek. Windows kurmadan macOS ya da buranın tabiriyle Hackintosh kuracağım. Sürüm olarak yenileri tercih etmek istiyorum fakat NVIDIA GTX 16xx serisinden 1660 Ti sürücüsü mevcut mu? Ve başka sürücü problemi olur mu ya da kurabilir miyim?

High Sierra üstü Nvidia desteği bitti diye biliyorum. Zaten bilgisayarda optimus teknolojisi varsa yani gücel bağlı değişebilir grafik kartı, basit yolla da Nvidia kartı aktif edemiyorsunuz. Şu an en güncel sürüm macOS tarafında Catalina 10.15.1 koduyla anılıyor. Büyük ihtimalle cihazda desteksiz Wi-Fi kartından dolayı Wi-Fi özelliği çalışmayacak. Bilgisayarınızın içinde bulunan Wi-Fi kartını bilmiyorum belkide destekliyordur. Bunun dışında ses, USB portları gibi temel her şey çalışır.

Benim tavsiyem ekran kartını kullanmak için (optimus yoksa) High Sierra kurulumundan yana ama onun dışında macOS sisteminde oyun ve diğer grafiksel güç gerektiren şeyler yapmayacaksanız Cihazınızı Macbook Air gibi düşünerek Catalina kurmanızı tavsiye ederim.
Dual Boot olayını tavsiye edebilirim, oyunlarınız için temiz bir Windows 10 19H2 diğer günlük işler için macOS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia GPU çalışmaz optimustan dolayı. Catalina kurabilirsiniz.

Ben zaten meraktan kurmak istiyorum. 2 3 hafta kullanır Windows'a geri dönerim. Büyük ihtimal Wifi çalışmayacak bildiğim kadarıyla Intel Wifi kartı var cihazda. Optimus olayına gelecek olursak ona nasıl bakılıyor bilmiyorum.
Cihazda Intel® Dual Band Wireless-AC 9560, 2x2 AC wi-fi kartı var. Ben macOS uyumlu Wifi kart alıp taksam verimli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Wifi çalışmaz ve optimus var. Dahili önermiyorum ben harici Asus n10 alabilirsin.
Aslında harici mantıklı bir çözüm ama dediğiniz gibi Nvidia kullanamayacağım arada sırada (macOs'u incelerken) oyun oynayamacağım için almaya gerek yoktur diye düşünüyorum. Kasa toplarsam sırf bu macOS için ayrı bir ekran kartı alabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı