Monster Tulpar T5 V21.1 vs HP OMEN 17

Gemiş olsun hocam fakat bu yeni kasaların yabancı karşılıklarının incelemelerini vb. izlerseniz sonunda düzgün bir hale gelmişler diyebiliriz. Ben de önyargılıydım Monster'a karşı fakat bu incelemelerden sonra Monster'a 12.5k para verdim.

Yeni T7'ler Eluktronics MAX-17 olarak geçiyor. Sizlerin de araştırıp benimle aynı düşünüp düşünmediğinizi öğrenmek isterim. Bence bu yeni kasalarla artık böyle problemleri aşmışlar diyebiliriz (inşallah)

Teknik servis konusuna gelince valla şaşırmadım ben de çok ekstrem bir durum olmadığı sürece temizlik için de göndermeyi düşünmüyorum. Makineye de yazık git gel git gel gereksiz. Termal macunu iyisinden alıp ben değiştirebilirim. 2 sene sonra tabi.

Monster kontrol merkezinin de güncel olmadığını düşünerek PC geldiğinde yabancı versiyonlarını kurmayı denemeyi düşünüyorum. Siz de düşünebilirsiniz belki. Direk kaynağından varsa dokunulmamış hali o da iyi olur çünkü yabancı versiyonları da aynı arayüzü kullanıyor. Bir kaynağı olmalı.

Cihazdaki bahsettiğiniz titreşim daha çok adaptörden ve evin/prizin topraklamasından olabiliyor. Elektrik elektronik mühendisiyim :) benzer bir durumu kurumsal Dell Latitude E7470 cihazımda yaşamıştım. Sıfırları Monster'dan 2-3 kat pahalı cihazlar yani.

Coil whine da laptopla aynı fiyat olan ekran kartlarında da olabiliyor.

Savunmuyorum haklısınız. Eski kasalar sıkıntılı bence de bu yüzden yanaşmadım bugüne kadar. Yeni kasayı bu hafta test edip yorumlarımı ilgili forumlara bırakacağım. Reklam için değil ben 1 ay laptop bulamadım doğru düzgün fiyatlar da uçmuş gitmiş. 12k bütçesi olanlar direk alsın diyebileceğim bir cihaz olup olmadığını paylaşmak istiyorum. Aynı donanımda MSI'lar 15k falan çünkü :)
Hocam merhaba size nasıl ulaşabilirim.

Geri
Yukarı