Monster Tulpar T5 V4.1 için monitör önerisi

QART

Kilopat
Daha fazla  
Benim bilgisayarım Monster Tulpar t5 v4.1. Cihaz da ekran kartı olarak GTX970m bulunmakda. Görüntü çıkışları konusunda ise ulaşabildiğim en detaylı bilgi şu şekilde ;
“Görüntü çıkışı olarak HDCP destekli 1 adet HDMI 1.4, 2 adet Mini Display Port versiyon 1.2'ye yer verilmiş.”

Araştırdığıma göre 1.4 standartlarına uyan HDMI bağlantısı Full HD 144 Hz değerini verebiliyor, gerçi nerede baksam 1.3/ 1.4b yazıyor. Sanırım bu 1.4'ü de kapsıyordur diye düşünüyorum. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum.

[BGCOLOR=transparent]Diğer konu ise mini display port. Bu portu ne kadar araştırsam da bir şey anlayamadım. Apple’ın çıkardığı bir bağlantı türü olduğunu öğrendim. Bendeki sürümü 1.2 , ancak bağlantı özelliklerini araştırdığımda mini display port olarak değilde display port olarak karşıma çıkıyor. Mini ile normalinin aynı olduğunu varsayarak, bu çıkışında 2K çözünürlükde 160 Hz'e kadar destek verdiğini görüyorum. Bu konuda da benimle bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.Gerçekten karışık bir mevzu. [/BGCOLOR]

Son olarak da yeni bir monitör almak istiyorum. Bütçem 1800 lira dolaylarında. En kötü ihtimalle full HD, 1(ms) gecikme süresi olan bir monitör almak istiyorum. PUBG, H1Z1, CS GO gibi FPS tarzı oyunlar oynadığım için 1(ms) olması oldukça önemli. Ekranın Curved ya da düz olması sorun yaratmaz, yeniliklere de açık bir insanım. Ama görüntünün de güzel olmasını isterim. Sonuçta sadece oyun oynamıyorum. Film izlemek ve proje hazırlamak da sık sık yaptığım şeyler arasında. Kısacası renk doygunluğu da önemli bir nokta. Bu açıdan düşünüp araştırdığımda VA panel monitörler mantıklı gibi geldi. Tn ve IPS arasında bir teknolojiymiş. Bu konuda çok bilgili değilim o yüzden sizlere soruyorum, şimdiden teşekkürler.

Not: İnternet kafede BenQ XL2411’i deneyimledim. TN panelmiş. Şu anda neredeyse tüm oyuncuların kullandığı monitör. Çok da fena değildi görüntüsü. Açıkcası oyun oynarken inanılmaz keyifliydi. Ancak araştırdığımda bu monitör HDMI bağlantısında 144 Hz alamıyormuş ve DVI-D’ ye ihtiyaç duyuyormuş. Benim bilgisayarımda bu port bulunmamakda. Araştırınca mini display portu DVD-D'ye ve HDMI’a hatta VGA’ya bile dönüştürebiliyormuşuz. Ancak kayıplar oluyor mu, bir sınırlaması var mı bunu da merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı