Monster Tulpar T7 16.1 Fan sesi sorunu

Monster T7 V10.1.1 7700HQ ısınma sorunu
Monster T7 V10.1.1 7700HQ ısınma sorunu
Yukardaki konuya bakabilirsiniz. Sizinki yine iyiymis konuda yazdim ama 95-98 derecelere normal dediler islemciyi 2.2-2.5 Ghz kullanıyordum. Fan sesi konuşmaya gerek yok ama katlanıyordum. Ama hızlı deyip alıp islemci güç kısıyorsa anlamsız. Her zaman diyorum monsteri kotulemekde istemiyorum modelden modele fark ediyodur belki. O yuzden magazada test edip ikna olup oyle almak lazım. Bu model yeni 8750H olması lazim. Ben monsterdan sonra msi aldım. Alttaki konudan ısı değerlerine bakabilirsiniz. 8750H ve GTX1060
i7 8750H ve i7 7700HQ İşlemci Farkı
i7 8750H ve i7 7700HQ İşlemci Farkı

Kendi kendine ısınıyor,fan hızını yükseltiyor dereceyi yükseltiyor ben anlamadım bu işten :) 8750H kullanıyorum. Az evvel chrome de gezerken 90 dereceyi falan gördüm yanacak dedim herhalde. Yani bu yaptığı tüm işlemler normal mi? Ha birde sistem de teklemeler,tepkime süreleri de var. Salı günü tekrar götüreceğim.

Kendi kendine ısınıyor,fan hızını yükseltiyor dereceyi yükseltiyor ben anlamadım bu işten :) 8750H kullanıyorum. Az evvel chrome de gezerken 90 dereceyi falan gördüm yanacak dedim herhalde. Yani bu yaptığı tüm işlemler normal mi? Ha birde sistem de teklemeler,tepkime süreleri de var. Salı günü tekrar götüreceğim.

Allah sabır versin. Aynı yollardan geçtim. Yeni işlemci yeni soğutma sistemi çözmüşlerdir dedim ama. İade sürecinde yeni model gönderin ısınmayan cihaz dediğimde onun garantisi veremeyiz para iadesi yapalım isterseniz alırsınız dediklerinde anlamıştım.

Çok anlamsız sayfa geçişlerinde dahi fan hızı artıyor. Daha oyun dahi denemeden böyleyse oyunlarda ne yapacak kim bilir... Servise mi götüreyim dersiniz? Çözümü ne olacak?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı