Monster Tulpar T7 v20.3 fanda ıslık sesi

Yer
Ankara, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar, size elimden geldiğince net bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Ayrıca ses dosyasının olduğu bir Drive linki de bırakacağım aşağıya hemen.

Bahsi geçen model bilgisayarımı macun değşimi ve temizlik için teknik servise gönderdikten sonra önce de olan tizce bir ıslık sei geliyordu bilgisayardan ama ben tam olarak emin olmadığımdan fan falan demedim hiç. 1 gün kullandıktan sonra sesi fark edip tiz bir ses geliyor diyerek Şikayetvar'a şikayet oluşturdum ve gün içinde ulaştılar. Hemen ardından Ankara teknik servisine götürdüm ve benim için açılan ön kayıt ile bıraktm bilgisayarı dertlerimi söylerek. Ancak bu iki gidişimde de Ankara teknik servisinin iletişim yeteneğinin ne kadar düşük olduğunu gördüm. Adamlara fandan tiz bir ses geliyor, ıslık sesi geliyor diyorum, inatla fan sesi yüksek diye not geçiliyor! Her seferinde müşteri hizmetlerinden düzeltmek zorunda kaldım açıkçası. Her neyse, ikinci bırakışımda ise garanti kapsamında CPU fanım değişti, ben emin olmak için denemek istedim ancak ortamda müzik olduğu için düşük RPM'de herhangi bir ses duyamadım. Alt kattaki yetkililerle konuştuğumda ıslık sesinin normal olduğunu söylediler. Ancak sesi dinleyince anlayacaksınız ki normal bir şey değil zaten. Ben de üsteledim iyice yok orada teknik serviste çalışmıştım falan diyerek savdılar. Bu teknik servisten alışımın 2. günü ve hala düşük yüksek fark etmeden ıslık çalıyor fanlarım. Fan olduğuna eminim çünkü %0'a alınca ses kayboluyor. Artık elle müdehaleye geçeceğim galiba. Çünkü somestr tatiline çıkıyorum ve bilgisayara ihtiyacım var, bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi acaba?

Monster'in bu bilgisayarı fena değil ama teknik servis yıldırdı.

Bahsi geçen Drive linki: fan sesi.wav
**Not fan seviyesi süre geçtikçe düşecek baştaki gibi sabit kalmıyor, sonuna kadar dinlemenizi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı