Monster Tulpar T7 20.2 RTX 2060 oyunlarda 78 derece olması normal mi?

Tolga1940

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Monster Tulpar T7 20.2 laptopum var. Boşta 36-38-40 derece oluyor ekran kartı ısısı, oyunlarda en fazla 75-78'i gördüm. Normal mi? Yani iyi midir sizce? Ve sınır kaçtır acaba ekran kartı ısı için zarar olmaması için? Bu arada RTX 2060 laptop ekran kartım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık normal aşırı ısınma yok diyebiliriz. Bir de Monster olunca bu değerler çok daha normal. Ama son 6 ay içinde bakım yaptırmadıysanız bakım yaptırmanızı tavsiye ederim.

RTX 2060 için NVIDIA sayafasında maksimum sıcaklık olarak 88 dereceyi gösteriyor. Gördüğün sıcaklıklar yüksek ama ekran kartına bir zarar gelmez muhtemelen.

Ben RTX 2060 masaüstü kartını 4 sene boyunca 84 derece sıcaklıkla çalıştırdım oyunlarda. Bir sıkıntı yaşamadım sende yaşamazsın herhalde. Çok ısınmasını istemiyorsan oyunları 60 FPS'ye sabitleyip oynarsan çok fazla ısınmaz muhtemelen.

Screenshot_1.jpg

Laptoplarda işlemci ve ekran kartlarının 90 dereceye kadar yolu var. Sizin değerleriniz gayet iyi.
işlemci 95 gördüm ama işlemci i7 10750h ısınan bir işlemciymiş

RTX 2060 için NVIDIA sayafasında maksimum sıcaklık olarak 88 dereceyi gösteriyor. Gördüğün sıcaklıklar yüksek ama ekran kartına bir zarar gelmez muhtemelen.

Ben RTX 2060 masaüstü kartını 4 sene boyunca 84 derece sıcaklıkla çalıştırdım oyunlarda. Bir sıkıntı yaşamadım sende yaşamazsın herhalde. Çok ısınmasını istemiyorsan oyunları 60 FPS'ye sabitleyip oynarsan çok fazla ısınmaz muhtemelen.

Eki Görüntüle 2041014

V-Sync acık oynarım zaten.

Sıcaklık normal aşırı ısınma yok diyebiliriz. Bir de Monster olunca bu değerler çok daha normal. Ama son 6 ay içinde bakım yaptırmadıysanız bakım yaptırmanızı tavsiye ederim.

1.5 ay önce bakımlarını yaptırdım bir de altında sogutucu var az da olsa etki ediyor ve laptop yerden yukarıda yani fan delikleri hep açık.

İşlemci 95 gördüm ama işlemci i7 10750H ısınan bir işlemciymiş.

V-Sync acık oynarım zaten.

V-Sync açık o sıcaklıklara çıkıyorsa muhtemelen maksimum güçte çalışıyordur ekran kartı. Ona yapabileceğin sanırım bir şey yok ama bir zarar gelmez. İşlemciler de maksimum 100 derece sıcaklığa kadar dayanır. Sıcaklıktan ötürü bir zarar gelecek olsa zaten bilgisayar kendini otomatik kapatır.

V-Sync açık o sıcaklıklara çıkıyorsa muhtemelen maksimum güçte çalışıyordur ekran kartı. Ona yapabileceğin sanırım bir şey yok ama bir zarar gelmez. İşlemciler de maksimum 100 derece sıcaklığa kadar dayanır. Sıcaklıktan ötürü bir zarar gelecek olsa zaten bilgisayar kendini otomatik kapatır.

Oyuna göre değişiyor mesela LoL'de en fazla 46 gördüm.

Oyuna göre değişiyor mesela LoL'de en fazla 46 gördüm.

Grafikleri iyi olmayan oyunlarda daha düşük performansta çalışıyordur ekran kartın o yüzden düşük sıcaklık görüyorsundur. Grafikleri iyi olanlarda ise yüksek performansta çalışıyordur.

İstersen Monster teknik servisine dizüstünü temizlik için başvurursan belki düşürürler işlemcinin ve ekran kartının sıcaklıklarını macunları yenileyerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı