Monster Tulpar T7 alınır mı?

Bütçe
30k civarı
Bütçe 30 seviyelerine çıkılacaksa bir üst segment cihazlara bakmak daha mantıklı.

Ama T5 ve T7 arasındaki tek fark boyut diye biliyorum ben. Aralarında büyük bir fark var mı? Yok ise daha büyük olması daha iyi değil mi?

Performans açısından ciddi fark var. Rtx 3060'a sahip cihazların timespy verileri rehberi için tıklayın. Bu skorları v21.7 kıyaslayın. (resim aşağıda) Grafik skoru açısından 3070 maxp (140W) olduğundan arada ki fark üst seviyede. 17.3 inç olan cihazlar genelde soğutma açısından daha başarılı olurlar. 3070 max p 17.3 inç'e bakarsanız 21.8 var ancak fiyat farkı da var. Şayet bu bütçelere çıkıldıktan sonra 3070 almak çok daha mantıklıdır. Bunu rtx3050 almak yerine rtx 3060 almak gibi düşünebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 21.7.jpg
    21.7.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 27
Performans açısından ciddi fark var. RTX 3060'a sahip cihazların timespy verileri rehberi için tıklayın. bu skorları v21.7 kıyaslayın. (resim aşağıda) grafik skoru açısından 3070 Max-P (140W) olduğundan arada ki fark üst seviyede. 17.3 inç olan cihazlar genelde soğutma açısından daha başarılı olurlar. 3070 Max-P 17.3 inç'e bakarsanız 21.8 var ancak fiyat farkı da var. Şayet bu bütçelere çıkıldıktan sonra 3070 almak çok daha mantıklıdır. Bunu RTX3050 almak yerine RTX 3060 almak gibi düşünebilirsiniz.

Anladım teşekkürler peki T7 ekranı 300 Hz olması ile t5'in 165 Hz olması büyük fark yaratır mı? Kusra bakmayın bu konularda acemi olduğum için saçma bir soru olabilir.

Ve bir acemi soru daha: Eğer depolama alanı 500 GB yetmez ise 1 TB'a çıkarmak için bir tane daha takmam gerekirse bilgisayarı açıp takmak çok büyük bir sorun olur mu? Daha önce okuduğum bazı yerlerde içerisinin gereksiz derecede hassas olduğunu görmüştüm kasa modeli neydi bilmiyorum ama sizce bu sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
Anladım teşekkürler peki T7 ekranı 300 Hz olması ile t5'in 165 Hz olması büyük fark yaratır mı? Kusra bakmayın bu konularda acemi olduğum için saçma bir soru olabilir.

Ve bir acemi soru daha: Eğer depolama alanı 500 GB yetmez ise 1 TB'a çıkarmak için bir tane daha takmam gerekirse bilgisayarı açıp takmak çok büyük bir sorun olur mu? Daha önce okuduğum bazı yerlerde içerisinin gereksiz derecede hassas olduğunu görmüştüm kasa modeli neydi bilmiyorum ama sizce bu sıkıntı olur mu?

T7 FPS oyunlari disinda 300 FPS veremeyecegi icin cok fark olmaz. Kendiniz takamazsaniz servise ücretsiz taktirabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı