Monster Tulpar T7 ekran yanıp sönüyor veya görüntü komple gidiyor

siisoboro

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Monster Tulpar T7 cihazımda bir süredir görüntünün çok hızlı şekilde gidip gelmesi veya özellikle oyunlarda hepten gitmesi sorunu yaşanıyor. Bilgisayarı açıp kapayıncaya kadar görüntü geri gelmiyor. Özellikle oyunlarda komple coşup görüntüyü kesiyor fakat farklı zamanlarda da yanıp sönme var. Örneğin şu an da bu sayfayı tam ekran yaparsam aynı şey yaşanıyor yarımda yazıyorum.

Isınma ve toz sorunu diye düşünerek fan temizliği ve macun yenileme yaptım kesin düzeldi diyerek. Fakat açtım ki aynı. Görüntü bağdaştırıcılarından güncelleme vs. de yaramadı.

BIOS güncellemesi falan diyorlar fikriniz nedir buna veya başka bir çözüme dair? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sorun bende de var, ekranın altına bastırınca, açısını değiştirince veya parlaklığı kısınca görüntü düzeliyor. Kapağı açıp kapatmaktan kaynaklanan ekran temassızlığı oluştuğunu düşünüyorum. Donanımsal bir sorun olduğu için ekrana fiziksel müdahale etmeden bu sorunu çözemezsiniz.

İki kere benim Monster'a da oldu, servise gitmesi gerekiyor. Sorunun ne olduğu hakkında düzgün bir geribildirim alamadım (özellikle sormadım) ama ücretsiz bir şekilde yaptılar. Sorunun sarı, beyaz gibi açık renklerde çok daha fazla olduğunu ve ısınmaya başladıkça arttığını fark ettim. Bunu da söylersen faydası olabilir.

Benzer sorun bende de var, ekranın altına bastırınca, açısını değiştirince veya parlaklığı kısınca görüntü düzeliyor. Kapağı açıp kapatmaktan kaynaklanan ekran temassızlığı oluştuğunu düşünüyorum. Donanımsal bir sorun olduğu için ekrana fiziksel müdahale etmeden bu sorunu çözemezsiniz.

Böyle böyle anca bir yere kadar gidiyorsa sıkıntı umarım kalıcı bir çözüm bulabilirim. Kaldı ki görüntünün komple gitmesi durumunda parlaklık falan da kısılmaz. Ama zorda kaldıkça deneyeyim teşekkürler.

Bende tamamen gitmiyor, disko ışığı gibi oluyor :D

Ekranın bu kısmında sıkıntı var, oraya fiziksel müdahale etmek lazım.

1708514074887.png

İşaretlediğim yere zorlamadan bastırdığımda sorun düzeliyor, bırakınca tekrar oluyor.

İki kere benim Monster'a da oldu, servise gitmesi gerekiyor. Sorunun ne olduğu hakkında düzgün bir geribildirim alamadım (özellikle sormadım) ama ücretsiz bir şekilde yaptılar. Sorunun sarı, beyaz gibi açık renklerde çok daha fazla olduğunu ve ısınmaya başladıkça arttığını fark ettim. Bunu da söylersen faydası olabilir.

Hocam gönderelim de biraz araştırdım gönderene de BIOS güncelleme yaptık oldu diyorlarmış, sen uğraşmak istemedin belki bilmiyorum. Ben öncesinde deneyeyim bari.
Bir de bu servis süreci nasıl işliyor dümdüz numaralarını arıyorsun kargo adresi falan verip gönder mi diyorlar? Garanti falan kalmadı çok başıma gelmiş işler de değil ondan soruyorum.

Bende tamamen gitmiyor, disko ışığı gibi oluyor :D

Ekranın bu kısmında sıkıntı var, oraya fiziksel müdahale etmek lazım.

Eki Görüntüle 2122244

İşaretlediğim yere zorlamadan bastırdığımda sorun düzeliyor, bırakınca tekrar oluyor.

Bende o da olduğu oluyor, tercihim o en azından görüntü alabildikçe işini kör topal bir nebze görüyosun. :d bastırmaysa maalesef yaramadı. :/

Son düzenleme:
Hocam gönderelim de biraz araştırdım gönderene de BIOS güncelleme yaptık oldu diyorlarmış, sen uğraşmak istemedin belki bilmiyorum. Ben öncesinde deneyeyim bari.
Bir de bu servis süreci nasıl işliyor dümdüz numaralarını arıyorsun kargo adresi falan verip gönder mi diyorlar? Garanti falan kalmadı çok başıma gelmiş işler de değil ondan soruyorum.
Öyle olduğunu sanmıyorum çünkü sorun normal bir zamanda bir anda başladı ama güncellemeyi denemekte de fayda var belki ikimizinki aynı değildir.

Servise göndermek için ben sadece kargoya gidip Monster'a göndereceğimi söylüyorum ve teslimat numarasını veriyorum (Monster sitesinde detaylar anlatılıyor) ve içinde de arıza notu.

Yeni konular

Geri
Yukarı