Monster Tulpar T7 v.20.4 harici monitördeki görüntüyü kesiyor

lordexe

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
Ekran kartı
RTX3060
İşlemci
i7-11800H
Arkadaşlar herkese merhaba, Monster Tulpar T7 v.20.4 kullanıcısıyım. Ekran kartım NVIDIA RTX 3060 Max performance genellikle harici bir monitörde kullanıyorum. Monitörüm 165Hz olduğu için ve laptopta DisplayPort çıkışı olmadığı için Ugreen marka Type-C'den DisplayPort dönüştürücüsü kullanıyorum.(öncesinde Monster'in kendi Type-C to DisplayPort kablosunu kullanıyordum. O zaman da odanın ışığını kapattığımda monitör açılıp kapanıyordu. Çözümü dönüştürücüde buldum.) Genellikle ekran kartını yüklü kullandığım durumlarda örneğin oyun oynarken monitöre bağlantısı kesilmiş gibi ekran gidiyor ve geri geliyor. Bu bazen bu şekilde takılı kalıyor bazen bazen normale dönüyor. Bir diğer sorunum da yine oyun oynarken sistemin tamamen 3-5 saniyelik seslerin takılmasıyla beraber donması. Sorunların kaynağının ekran kartım ve ekran kartı driverlarının olduğunu sanıyorum. Bu yüzden format atıp sıfırdan yükleme yaparak belki çözerim diye düşünüyorum ama driverları yanlış kurmuş olmak istemiyorum. Format sonrası Intel ve NVIDIA driverlarının hangilerini kurmalıyım? Ya da daha önce başına böyle bir durum gelen varsa çözümü hakkında bilgi verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı