Monster Tulpar T7 V10.1.1 Anakart Değişimi

Anladım.Peki bu 6.nesil işlemci ile gtx 1070m kombini nasıl olur ? Verilecek olan 3300 tl değer mi ?
Monsterdan iyi fiyat söylemişler. Eskisine nazaran daha iyi ekran kartına sahip anakart ve arada uçuk bir fiyat farkı ile 1070M modeli almak daha mantıklı. Zaten daha iyi performans verecek. İki işlemci arasında ki çok bariz bir fark yok zaten. Ama ekran kartları arasında var.

Arkadaşlar bugün öğrendiğim kadarıyla laptobumda anakart arızası + işlemci arızası mevcut.Anakart arıza tamirinin yapılabileceği ve işlemcinin de değiştirilmesi gerekiyormuş.Tüm bu işlemler için 1650 TL ücret isteniyor.İşlemci de yurt dışından getirilecekmiş.
3300 TL ye ise GTX 1070M ve i7 - 6700HQ barındıran orjinal sıfır anakart alabiliyorum.
Kararsızım ne yapmalıyım ?

Arkadaşlar bugün öğrendiğim kadarıyla laptobumda anakart arızası + işlemci arızası mevcut.Anakart arıza tamirinin yapılabileceği ve işlemcinin de değiştirilmesi gerekiyormuş.Tüm bu işlemler için 1650 TL ücret isteniyor.İşlemci de yurt dışından getirilecekmiş.
3300 TL ye ise GTX 1070M ve i7 - 6700HQ barındıran orjinal sıfır anakart alabiliyorum.
Monster ve kalitesini anlatan bir mesaj daha, ucuza aldınız ama masraf çıktı pahalıya geldi. 1070M ile 6700HQ darboğaz yapmaz mı?

Anakart tamiri yaptırmayın, tekrar başka bir yerinden bozulması muhtemel.
Ben olsam yeni ürünü alırdım, yeni ürüne garanti veriyorlar mı? Temiz anakart her zaman iyidir. 1070 MaxQ versiyonu dediniz değil mi? 1070 normal olsaydı soğutulması çok zor olurdu o kasada zaten.
Bir de darboğaz olabilir ama bazı oyunlarda, genel itibariyle %50-100 arası CPU kullanımıyla oyunları rahatça oynarsınız.

Anakart tamiri yaptırmayın, tekrar başka bir yerinden bozulması muhtemel.
Ben olsam yeni ürünü alırdım, yeni ürüne garanti veriyorlar mı? Temiz anakart her zaman iyidir. 1070 MaxQ versiyonu dediniz değil mi? 1070 normal olsaydı soğutulması çok zor olurdu o kasada zaten.
Bir de darboğaz olabilir ama bazı oyunlarda, genel itibariyle %50-100 arası CPU kullanımıyla oyunları rahatça oynarsınız.
Bu anakartı( i7-6700HQ & GTX 1070M) direk monsterden taktırmak istedim ancak moster , laptobun üzerindeki anakartın ( i7 7700HQ & GTX 1060 6GB ) özel üretim olduğunu ve sadece bu anakart ile değiştirebileceğini söyledi.Baburtech ise sattığını anakartın(i7 6700HQ & GTX 1070M) orjinal olduğunu ve sıkıntı yaşamayacağımı söylüyor ve fiyatı 3300 Tl.
Monster ise rgb klavyeminde değişmesi gerektiğini belirterek anakart+klavye 5169 TL ücret istiyor.
Yorumunuz üzerine düşündüm ve araştırdığım kadarıyla riskli görünüyor.Cihazın geri gönderilmesini istedim.
Baburtech de bilmiyorum nasıl firma aşırı oyun oynadığım için arıza durumunda yardım ederler mi bilemiyorum.Bu neden ile uygun bir zamanda monsterde anakart değişimini yaptırmayı düşünüyorum.

Haklı gerekçeleri olan bir karar vermişsiniz. Peki Monster 1 yıl mı garanti veriyor değişen yeni anakart için size? Bir de tamamen sorunun çözüleceğinin teminatını verebiliyorlar mı?
Yani 5200 liraya yeni notebook almanız içten bile değil, tabi ki 1060 performansını yakalamayacak orası doğru.
Bu tür firmalar açıkçası baş ağrıtırlar, uğraştırırlar. Cihazın ana servisi daha iyi olacaktır tabi ki.

Yarın sabah arayıp monsterden anakart için kaç yıl garanti verdiklerini sorup öğreneceğim.
Laptobun ekspertizi monster tarafından yapıldı.Bana söylenen rgb klavye + komple anakart değişim gerektiğiydi.
17.3' ekran , 16 gb ram , 256 gb samsung ssd felan mevcut .2017 yılında yaklaşık 7500 tl küsüre almıştım.Şimdi bu özelliklerde laptop almam için en az 10000 tl ödemem gerekiyor.Hiç mantıklı olmuyor.
Laptop sevmiyorum ben ama işim gereği sabit yerlerde kalamadığım için mecbur laptop almak zorunda kalıyorum.Onada 100 ml su döküluyor ve bozuluyor.Hayat çok garip.

Evet haklısınız, gerçekten öyle. Umarım düzelir tamamen, en azından bu sıkıntılı süreç kolay geçer sizin için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı