Monster Tulpar T7 V19.3 Üçüncü Disk Takma

Gaviria

Decapat
Merhabalar,

Monster Tulpar T7 V19.3 laptop'ım var. İçerisinde laptopu aldığımdaki 256 GB Samsung NVMe SSD ve kendim alıp taktırdığım 1 TB Samsung QVO SSD mevcut. Bunların yanına üçüncü olarak bir de Intel'in 660P 1 TB NVMe SSD'sini taktırmayı düşünüyorum. Kullanım amacım oyun yüklemek olacağı için, sadece oyun oynamak için almayı düşündüğüm SSD olduğundan, internette yazılan o aktarım hızı çok düşüyor ediyor falan onların çok bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Oyunlarda çok bir şey farkedeceğini düşünmüyorum açıkçası. Windows'um zaten laptopta olan 256'ya kurulu. Ne diyosunuz 3 tane SSD laptopu yormaz, sıcaklığında da çok bir oynama olmaz değil mi?

Öte yandan, harici harddiske oyun atmayı düşünüyordum ama bu 660P'lerin fiyatları da uygun olunca açıkçası bilgisayarın içinde NVMe, hariciden daha iyi olur diye düşünüyorum.

Önerileriniz bekliyorum, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici HDD ile uğraşmayın eğer bütçede sıkıntı yoksa NVMe alıp takın. Bilgisayarı yormayla ilgili sorun olmaz işlemciniz gayet iyi.

Harici HDD ile uğraşmayın eğer bütçede sıkıntı yoksa NVMe alıp takın. Bilgisayarı yormayla ilgili sorun olmaz işlemciniz gayet iyi.

Intel 660P QLC modelini almayı düşünüyorum dediğim gibi internette hız çok düşüyor falan diyolar ama ben oyun oynamak için alacağım için beni etkileyecek çok bir şey yok gibi sanırım ?

QVO'dan memnun musun, ben EVO alacaktım ama fiyatının düşmesini bekliyorum.

Intel 660p almak da biraz kumar gibi, ısı sensörü yokmuş ve QLC olduğundan ömrü konusunda sıkıntı olabilirmiş.

QVO'dan memnun musun, ben EVO alacaktım ama fiyatının düşmesini bekliyorum.

Intel 660p almak da biraz kumar gibi, ısı sensörü yokmuş ve QLC olduğundan ömrü konusunda sıkıntı olabilirmiş.

Ne beklediğinize göre tabii ki değişir ama ben memnunum açıkçası 860 QVO'dan. Oyun oynamak için taktırmıştım onu da, hızı da internette yazıldığı gibi. Araştırıp almıştım zaten o fiyat-performansa göre bence başarılı. Alıp da memnun olmayan yorumlarda falan görmedim açıkçası.

660P evet biraz kumar gibi ama ömrü 200 TB diyorlar. 200 TB zaten yüksek bir zaman dilimi bence. Oyun oynamak ömrünü kısaltmıyorsa bence 200 TB yazma yeter uzun süre..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı