Monster Tulpar T7 v19.3 için 1500 TL SSD önerisi

Bütçe
1500 TL

aydinaydemir

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro
Selamlar,

Monster Tulpar T7 v19.3 bilgisayarım var. 256 GB Samsung PM981a M.2 SSD takılı ancak yetmemeye başladı. Yeni bir SSD almak istiyorum. Samsung 980 Pro 500GB M.2 SSD düşünüyorum ve birkaç sorum var;

Bütçem 1500TL civarı. 500GB benim için yeterli diye düşünüyorum. Başka önerebileceğiniz bir SSD var mı?

Yeni SSD'yi aldıktan sonra, format atmadan Windows'u yeni SSD'ye taşıyabilir miyim? Technopat YouTube kanalında klonlama ile ilgili bir video gördüm ancak endişelerim var. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
980 Pro PCIe 4.0 bir SSD. Yani hızlarından faydalanamayacaksınız ve boşuna fazladan para vereceksiniz. Taksanız bile PCIe 3.0 hızında çalışacak. Samsung 970 EVO Plus alabilirsiniz. Şu an kullandığınız PM981a zaten 970 EVO Plus'ın OEM versiyonu. Tek farkı EVO Plus'ın Magician ve firmware desteği var. Samsung OEM SSD'lerin yok.

Samsung 989 Pro kendini kanıtlamış üst düzey bir SSD ama ben olsam 1500 TL'ye 500 GB almazdım geleceğe dönük olarak fakat siz yeterli olur demişsiniz, klonlama sizi formattan daha çok uğraştırır eğer harici diskiniz varsa yedeğinizi alın 5dk da format atın temiz kurulumla daha sağlık bir sonuç alırsınız benim tavsiyem bu.

Samsung 989 Pro kendini kanıtlamış üst düzey bir SSD ama ben olsam 1500 TL'ye 500 GB almazdım geleceğe dönük olarak fakat siz yeterli olur demişsiniz, klonlama sizi formattan daha çok uğraştırır eğer harici diskiniz varsa yedeğinizi alın 5dk da format atın temiz kurulumla daha sağlık bir sonuç alırsınız benim tavsiyem bu.
Cevabınız içint teşekkürler.

1500TL'ye 1TB başka öneriniz var mı peki?

Harici diskim var. 1TB. Yedekleme işlemini nasıl yapabilirim?
Taksanız bile PCIe 3.0 hızında çalışacak.
Cevabınız için teşekkürler.

Bu cümleyi anlayamadım. Anakartımla mı alakalı? Tam hızından neden faydalanamıyorum?

Son düzenleme:
Cevabınız içint teşekkürler.

1500TL'ye 1TB başka öneriniz var mı peki?

Harici diskim var. 1TB. Yedekleme işlemini nasıl yapabilirim?

Cevabınız için teşekkürler.

Bu cümleyi anlayamadım. Anakartımla mı alakalı? Tam hızından neden faydalanamıyorum?

M.2 girişi yüzünden. Yani evet anakarttan dolayı.

Anakartınızdan, dolayısıyla chipsetten kaynaklı bir durum sadece son nesil işlemciler PCIe 4.0 destekliyor. PCIe 3.0 olarak alabileceğiniz en iyi SSD’lerden biri 970 EVO Plus, diğeri WD SN750 modeli bana kalırsa.

Anakartınızdan, dolayısıyla chipsetten kaynaklı bir durum sadece son nesil işlemciler PCIe 4.0 destekliyor. PCIe 3.0 olarak alabileceğiniz en iyi SSD’lerden biri 970 EVO Plus, diğeri WD SN750 modeli bana kalırsa.
Tesekkurler,

Samsung 970 EVO Plus’tan daha f/p ürünü var mi? 1TB ya da 500GB.

İkinci sorum hakkında bilginiz var mı? Format atmadan windowsu yeni ssd’ye geçirebilir miyim?

Güncel olarak WD SN750 ve Samsung 970 EVO Plus fiyatları çok yakın. Yani hangisini ucuza bulursanız alabilirsiniz. Hackintosh ile uğraşacaksanız bazı Samsung SSD'lerde sorun çıkabiliyor. SSD klonlama işlemine pek sıcak bakmıyorum ben.

Güncel olarak WD SN750 ve Samsung 970 EVO Plus fiyatları çok yakın. Yani hangisini ucuza bulursanız alabilirsiniz. Hackintosh ile uğraşacaksanız bazı Samsung SSD'lerde sorun çıkabiliyor. SSD klonlama işlemine pek sıcak bakmıyorum ben.
Şuan hepsiburada'da HP EX950 1199TL. Almalı mıyım? Fiyatı uygun gibi.

Geri
Yukarı