Monster Tulpar T7 v2.3.1 OS X Kurulumu

AhmetEraslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir Windows üzerinde Vmware ile sanal OS X kullanmaktayım. Daha ileri seviyeye taşımak istiyorum bu deneyimi. En sağlıklı kurulum hdd tamamen format atılıp ilk olarak OS X kurmak olduğunu belirtmişsiniz diğer konularda. Benim cihazım Monster Tulpar T7 v2.3.1. HDD ve SSD var cihazımda. SSD 250 GB, HDD 1TB. Sıfırdan kurulum yapmak için benim için ne önerirsiniz acaba? 1 TB HDD ye OS X , 250 SSD Windows 10 kurmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

MONSTER® TULPAR T7 V2.3 17.3"
  • Nvidia GTX 870M
  • Intel Core i7 4710MQ
  • Intel HM87 Express Chipset
  • SOUND BLASTER™ Cinema
  • ntel® Dual Band Wireless-AC 7260, 2x2 AC + BT M.2 (NGFF)

Son düzenleme:
EL Capitan kurabilirsin. Ancak Intel Wi-Fi çalışmayacaktır. Cihaz Optimus ise GTX 870M çalışmayacaktır. HD4600 ile kullanabilirsin. İmzamda kurulum için gerekli linkler mevcut.

EL Capitan kurabilirsin. Ancak Intel Wi-Fi çalışmayacaktır. Cihaz Optimus ise GTX 870M çalışmayacaktır. HD4600 ile kullanabilirsin. İmzamda kurulum için gerekli linkler mevcut.
Optimustan kastınız nedir acaba? HD4600 performans için yeterli olacaktır diye umuyorum. Skylake ile uyumlu yazıyor benimki dördüncü nesil, uyumludur değil mi?

Bu teknoloji OS X tarafından desteklenmiyor.
Optimus Teknolojisi | NVIDIA

Uyumlu.
Teşekkürler yorumlar için. İmzadaki güncel kurulum imajını indiriyorum. Yedeklerimi aldım. Bir sorum daha olacak. Öncelikle OS X kurulumu yapacam değil mi, sonra Windows? SSD içine Windows , HDD içerisine OS X kurulmasının bir sakıncası yoktur umarım

Merhaba, kurulumu imzanıza göre gerçekleştirdim. Multibeast ile kurulumu da tamamladım. USB belleği çıkardığımda Windows açılıyor. Problemi nasıl çözerim acaba?

Son düzenleme:
BIOS içinden OS X yüklü bölüntünün öntanımlı olarak ilk boot sırasında olduğundan emin ol. Ayrıca;
Kurulum sonrası sistemin USB olmadan Boot edilebilmesi için yapılması gerekenler:
[TBODY] [/TBODY]
OS X kurulumu tamamlandıktan sonra cihazın USB olmadan açılması için ve cihazın Multibeast ile Bootloader kurulumunu yapacağız. Yine aynı uygulama ile cihazın Ses, İnternet vb sürücülerinin kurulumunu yapacağız.
  1. Multibeast açın.
    multibeast-1-png.149751
  2. Quick Start seçeneğinden cihazınıza uygun olarak UEFI Boot Mode yada Legacy Boot Mode seçin:
    multibeast-2-png.149749
  3. Network ve Audio seçeneklerinden cihazınızın donanımına uygun sürücüleri yükleyin:
    multibeast-3-png.149752
  4. Customize içinden yine size gerekli seçenekleri seçin:
    multibeast-4-png.149750
  5. Build / Install seçeneğine tıklayarak kurulumu tamamlayın:
    multibeast-5-png.149748
Eğer Multibeast ile Bootloader kurulumunda sorun yaşarsanız USB / EFI içindeki Clover Bootloader ile bootloader kurulumunu siz yapın. Bunun için:

UEFI için:

uefi-clover-png.83204

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından USB / EFI içindeki CLOVER klasörünü HDD içinde yada ayrı olarak oluşan EFI içindeki CLOVER ile değiştirin. Eğer bu işlemi el ile yapmak isterseniz aşağıda ki adımları izeleyin.
( Aşağıda ayrıca bazı kext'lerde paylaşıldı. Eğer Multibeast ile kext kurulumunda da sorun yaşarsanız aşağıdaki kextleri kullanın)
  1. /EFI/CLOVER/kexts/Others / dosya yoluna gidin ve içine Ethernet kextinizi ekleyin.
    ALXEthernet
    AppleIntelE1000
    AtherosE2200Ethernet
    RealtekRTL8111
  2. /EFI/CLOVER/kexts/Others/ dosya yoluna gidin ve içine FakeSMC.kext ekleyin.
    FakeSMC.kext
  3. /EFI/CLOVER/kexts/Others/ dosya yoluna gidin ve içine NullCPUPowerManagement.kext ekleyin.
    NullCPUPowerManagement.kext
  4. EFI/ CLOVER içindeki Config.plist dosyasını USB / EFI içindedeki Config.plist ile değiştirin.
  5. /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ dosya yoluna gidin ve içinden VBoxHfs-64.efi dosyasını silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
    HFSPlus.efi
  6. (Opsiyonel): /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ dosya yoluna gidin ve içine DSDT.aml, SSDT.aml dosyalarını koyun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı