Monster Tulpar T7 v20.3 donuyor

Syrusmir

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende Monster Tulpar T7 v22.1 var ve bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Performansından çok memnunum, bu konuyla ilgili deneyimlerimi paylaşmıştım. Ev arkadaşım ise Tulpar T7 v20.3 modelini almıştı 2 ay önce. Son zamanlar bilgisayar 5-10 saniye donuyor ve o esnada "zınnnnn"n diye bir ses geliyor. Bu ses PUBG, Valorant gibi oyunlarda, YouTube'da takılırken, Netflix'de film izlerken bile oluyor.

Servisi aradık. Sürücüler güncel, Windows 10 güncel, her şey güncel olmasına rağmen böyle. Sanırım servise gidecek. Bu sorunu daha önce yaşayıp çözen var mı? Bilgisayar oyun oynarken ısı seviyesi 90 derece civarına geliyor. Fakat herhangi bir FPS performans düşmesi vs gibi bir sorun olmuyor. Yani genel olarak FPS vs gibi bir performans düşüklüğü yok. Bence uzun süre oyunlar sonunda 90 derece olması da normal. Kaldı ki dizi izlerken bile oluyor ısı seviyesi 55 civarında iken. Yani ben sorunun ısınma da olduğunu da düşünmedim pek. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum dgpu açınca bu sorun biraz azalıyor ama yinede sinir bozucu acaba çözüme kavuşturabildiniz mi? Servise getirmemi istediler destek ekibi fakat yoğunluktan dolayı götüremedim daha.

Geri
Yukarı