Monster Tulpar T7 v20.3 GPU ve CPU kullanımı düşük

falkeN52

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Bilgisayarımın modeli Monster Tulpar T7 v20.3. FIFA 23 de ve CS:GO'da işlemci kullanımı yüzde 10 yüzde 20 civarı. Ekran kartı iste yüzde 30 35 civarlarında seyrediyor. FIFA da 70 FPS civarı CS:GO'da ise 150 200 FPS arası alıyorum fakat daha fazla almam gerektiğini düşünüyorum. Acaba sorunum ne ve herhangi bir çözüm yolu var mı?

dxdiag.png

ekran kartı.png

furmark test.png

Dostum güç seçeneklerinden yüksek performansı seç ve chipset driver'ını kesinlikle güncelle
başlata aygıt yöneticisi yazıp oradan ünlem olan varsa onların da driverları sorunlu bulup indirmen lazım. web sitesinden bulabilirsin diye düşnüyorum casper'da öyleydi eğer bulamazsan hwinfo ile cihpsetini öğrenip googlea aratarak güncel driverını indir ha bir de güncel bios sürümünü monster dan talep et mail ile

Hocam güç ayarlarında güç modunda olabilir acaba? Bana öyle geldi.
Hayır, turbo modda turbo fanda test ediyorum. Denetim masasında nihai performans seçili.
Dostum güç seçeneklerinden yüksek performansı seç ve chipset driver'ını kesinlikle güncelle
başlata aygıt yöneticisi yazıp oradan ünlem olan varsa onların da driverları sorunlu bulup indirmen lazım. web sitesinden bulabilirsin diye düşnüyorum casper'da öyleydi eğer bulamazsan hwinfo ile cihpsetini öğrenip googlea aratarak güncel driverını indir ha bir de güncel bios sürümünü monster dan talep et mail ile
Chipset driver googleda aratınca kendi sitesindeki anakart driverı çıkıyor onu da yükledim. Monster a mail attım.

Bir sorun yok. AAA oyunlarla deneyin.

Forza Horizon 5'te de kullanımlar bu şekilde yine ekran kartı %100 kullanılmıyor ve mesela CS:GO'da 400 500 FPS alamayacak mıyım, bu normal mi?

Temiz format ve BIOS sıfırlamak sorunu çözer gibi duruyor.

BIOS sıfırlamaktan kastınız BIOS güncellemek sanırım. Onu da en kısa zamanda yapmayı deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• horizon.png
    horizon.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 22
  • horizon2.png
    horizon2.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 22
Forza Horizon 5'te de kullanımlar bu şekilde yine ekran kartı %100 kullanılmıyor ve mesela CS:GO'da 400 500 FPS alamayacak mıyım, bu normal mi?

BIOS sıfırlamaktan kastınız BIOS güncellemek sanırım. Onu da en kısa zamanda yapmayı deneyeceğim.
Oradaki kastım bios ayarlarını default'a getirmekti ama evet güncellemek daha iyi olur.

Hocam ben buna benzer bir problem yaşamıştım, pc güncellemeden sonra çok yavaşladı görev yöneticisinden cpu frekansına baktığımda düşük seviyelerde çalıştığını gördüm.
şöyle çözdüm sanırım performans modu bug'da kalmış dengeli, güç tasarrufu modlarına geçirip yeniden yüksek performansa aldığımda hızlanmıştı. bir dene

Geri
Yukarı