Monster Tulpar T7 v20.4 alınır mı?

Cem 08

Decapat
Daha fazla  
Bu laptop beni soğutma anlamında üzer mi? Bir de adaptör 230W galiba ekran kartından Full verim alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu laptop beni soğutma anlamında üzer mi? Bir de adaptör 230W galiba ekran kartından Full verim alabilir miyim?
Aynı kasayı kullanan 20.3.2 kullanmıştım soğutma konusunda bir sıkıntı çekmemiştim şu anki fiyatına bakarak diğer laptoplarla kıyasla. Laptop kötü değil ama bu aralar monsterın fiyatları deli saçması.

Ben kullanıyorum. Cihaz 180w ancak performans konusunda sizi üzmez. (3060'a 180w yetmez diyenler kesinlikle yanılıyor) Bunun en büyük nedeni güç tüketen bazı özelliklerin bu cihazda olmaması. Örneğin 4 bölge aydınlatmalı klavye yerine tek bölge aydınlatma olması..vb. Şurada cihazla ilgili inceleme yapmıştım onu bir inceleyin.

Not: Tüm 20.4 youtube incelemelerinde cihazın neredeyse ofis modu performansı anlatılmış. Bunun en büyük nedeni monster kontrol merkezinde turbo mod da seçseniz oyun modunu da seçseniz D.B 2 olayı 5W ile sınırlandırılmış durumda. (Normalde +15W) Daha doğrusu hepsi aynı profili kullandığı için bu şekilde. Normalde her mod için farklı bir profil yapmanız ve isteğinize göre özelleştirmeniz gerekiyor. Örneğin ofis modu 5W, oyun modu 10W, turbo mod 15W gibi 3 farklı profil de kullanabilirsiniz ancak bunu kendiniz ihtiyacınıza göre ayarlamanız gerekiyor.
Monster'ın videosunda ki timespy testi sonucu ile benim yaptığım timespy testi sonuca bakın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Son olarak video'da ki oyun performans testlerine de çok aldanmayın çünkü çok daha iyi sonuçlar elde ediyorsunuz.

Ben kullanıyorum. Cihaz 180W ancak performans konusunda sizi üzmez. (3060'a 180W yetmez diyenler kesinlikle yanılıyor) bunun en büyük nedeni güç tüketen bazı özelliklerin bu cihazda olmaması. Örneğin 4 bölge aydınlatmalı klavye yerine tek bölge aydınlatma olması. Vb. Şurada cihazla ilgili inceleme yapmıştım onu bir inceleyin.

not: tüm 20.4 YouTube incelemelerinde cihazın neredeyse ofis modu performansı anlatılmış. Bunun en büyük nedeni Monster kontrol merkezinde Turbo mod da seçseniz oyun modunu da seçseniz D. B 2 olayı 5W ile sınırlandırılmış durumda. (normalde +15W) daha doğrusu hepsi aynı profili kullandığı için bu şekilde. Normalde her mod için farklı bir profil yapmanız ve isteğinize göre özelleştirmeniz gerekiyor. Örneğin ofis modu 5W, oyun modu 10W, Turbo mod 15W gibi 3 farklı profil de kullanabilirsiniz ancak bunu kendiniz ihtiyacınıza göre ayarlamanız gerekiyor.
Monster'ın videosunda ki timespy testi sonucu ile benim yaptığım timespy testi sonuca bakın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Son olarak Video'daki oyun performans testlerine de çok aldanmayın çünkü çok daha iyi sonuçlar elde ediyorsunuz.

T5 v20.3 le bunun arasında kaldım. Kasa kalitesi olarak T5 önde galiba soğutma olarak bu laptop aralarında performans farkı var mı bir de ekran kartını 130W'ta çalıştırabiliyor musunuz?

Evet dilerseniz gücü tamamen gpu'ya verme gibi (130W) alternatifleriniz de var. Dilerseniz de D.B. 2 kullanabilirsiniz. D.B 2 bazen işlemciye yük binmediğinde cihazı ilginç watt değerlerine çıkarabiliyor. Hatta bazen gpu anlık 140-150W çektiği bile oluyor. 20.3'e göre çok daha sorunsuz bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.
Örnek ; (god of war ultra ultra+)

Dosya Ekleri

• 1648283412045.jpg
    1648283412045.jpg
    189,7 KB · Görüntüleme: 194
Evet dilerseniz gücü tamamen gpu'ya verme gibi (130W) alternatifleriniz de var. Dilerseniz de D.B. 2 kullanabilirsiniz. D.B 2 bazen işlemciye yük binmediğinde cihazı ilginç watt değerlerine çıkarabiliyor. Hatta bazen gpu anlık 140-150W çektiği bile oluyor. 20.3'e göre çok daha sorunsuz bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.
Örnek ; (god of war ultra ultra+)
Boşta turbo modda kullanırken fan anlamsızca yükseldiği oluyor mu? Bazı markaların bazı modellerinde oluyor da bu önemli benim için.

Geri
Yukarı