Monster Tulpar T7 v20.4 alınır mı?

Evet dilerseniz gücü tamamen GPU'ya verme gibi (130W) alternatifleriniz de var. Dilerseniz de D. B. 2 kullanabilirsiniz. D. B 2 bazen işlemciye yük binmediğinde cihazı ilginç watt değerlerine çıkarabiliyor. Hatta bazen GPU anlık 140-150W çektiği bile oluyor. 20.3'e göre çok daha sorunsuz bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.
Örnek; (God of War Ultra Ultra+)

Hangi anlamda sorunsuz hocam. Bir de T7 serisi için MSI kasası gibi bir şeyler diyorlar o ne demek anlamış değilim.

@Roverandom hayır kendiliğinden fan hızının boştayken aniden yükselmesi gibi bir sorunu yok. Zaten isterseniz yukarıda belirttiğim profil ayarlarından fan hızlarının min ve max dönme durumunu kafanıza göre ayarlayabiliyorsunuz. Özelleştirme konusunda monster kontrol merkezinin gerçekten güzel çözümleri bulunmakta.

@Cem 08 v20.3 ısınan bir cihaz ve sorun yaşayan çok insan gördüm. Elbette teknoloji biraz şans işi ancak ısınmasından dolayı performans olarak da 20.4'e göre geride kalıyor.

Son olarak şurada ki incelemeye mutlaka okuyun. Kararınızı ona göre verin derim.

@Roverandom hayır kendiliğinden fan hızının boştayken aniden yükselmesi gibi bir sorunu yok. Zaten isterseniz yukarıda belirttiğim profil ayarlarından fan hızlarınınmin ve Max dönme durumunu kafanıza göre ayarlayabiliyorsunuz. Özelleştirme konusunda Monster kontrol merkezinin gerçekten güzel çözümleri bulunmakta.

@Cem 08 v20.3 ısınan bir cihaz ve sorun yaşayan çok insan gördüm. Elbette teknoloji biraz şans işi ancak ısınmasından dolayı performans olarak da 20.4'e göre geride kalıyor.

Son olarak şurada ki incelemeye mutlaka okuyun. Kararınızı ona göre verin derim.

Hocam attığım görseller T5 v20.3'ün puanları sizin laptop bu puanların gerisinde kalıyor nasıl oluyor bu anlayamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220521-210053_YouTube.jpg
    Screenshot_20220521-210053_YouTube.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_20220521-210027_YouTube.jpg
    Screenshot_20220521-210027_YouTube.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20220521-210019_YouTube.jpg
    Screenshot_20220521-210019_YouTube.jpg
    113,2 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20220521-205955_YouTube.jpg
    Screenshot_20220521-205955_YouTube.jpg
    143,9 KB · Görüntüleme: 49
Benim işlemci bazlı skorların düşük olmasının nedeni işlemci ile ilgili herhangi bir ayar yapmamamdan dolayı. Örneğin r23'de 13000 gibi bir rakam almak mümkün ancak throttlestop ile bazı ayarlama yapılması gerekiyor. Ben işlemci odaklı bir işle uğraşmadığım için hiç dokunmadım. Yani base hali diyebilirim. Eğer siz cihazı işlemci odaklı kullanmayı düşünüyorsanız 11800h'nin ortalama sonuçlarını aşağı yukarı aynıdır zaten.

T5 v20.3'den daha iyi bir cihaz soğutma olarak.
Kasası da iyi.

Bunu alın sorunu daha az. Yazılımsal sorunu yok.

Benim işlemci bazlı skorların düşük olmasının nedeni işlemci ile ilgili herhangi bir ayar yapmamamdan dolayı. Örneğin r23'de 13000 gibi bir rakam almak mümkün ancak throttlestop ile bazı ayarlama yapılması gerekiyor. Ben işlemci odaklı bir işle uğraşmadığım için hiç dokunmadım. Yani base hali diyebilirim. Eğer siz cihazı işlemci odaklı kullanmayı düşünüyorsanız 11800h'nin ortalama sonuçlarını aşağı yukarı aynıdır zaten.
Monster kontrol programından undervolt yapılmıyor muydu hocam? Throttlestop kullnmaya gerek var mı?

@Roverandom monster kontrol merkezinde işlemci ayarlarını yapmak kısıtlı düzeyde var. Bunu performans kısmak amaçlı değil de ince ayar yapmak için Throttlestop kullanmak gerekiyor gerçekten. Ben bir kaç değişiklik yaptım ve tekli çekirdek sonucu 602'ye çıktı mesela. Bazı ince ayarlamalarla çok daha yukarı seviyeye çıkılır.

Konu dışı: @499337 profile mesaj gönderemiyorum hala yeni üye olarak görünüyorum -)

Dosya Ekleri

• pil2.jpg
    pil2.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 46

Yeni konular

Geri
Yukarı