Çözüldü Monster Tulpar T7 v20.4 Güç Tuşuna Tek Seferde Basınca Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deGGa

Kilopat
Bilgisayarı açarken güç tuşuna tek tık ile açmaya çalıştığımda fanlar bir hızlanıp duruyor ve açılmıyor ardından 2-3 saniye basılı tutup güç tuşundan kapatınca yeniden 1-2 saniye basılı tutarak açınca düzgün açılıyor. Sebebini çözemedim.

Bilgisayarı açarken güç tuşuna tek tık ile açmaya çalıştığımda fanlar bir hızlanıp duruyor ve açılmıyor ardından 2-3 saniye basılı tutup güç tuşundan kapatınca yeniden 1-2 saniye basılı tutarak açınca düzgün açılıyor. Sebebini çözemedim.

Boot Starter'ı başlatan chipte arıza var muhtemelen. Garantisi devam ediyorsa gönderin değiştirsinler. Aynı laptopu kullanıyorum sizin gibi bu durumdan şikayetçi olan birine daha denk gelmiştim servis laptopu değiştirmişti.

3 günlük laptop daha

Üretim hatalı çıkmış %5 ihtimalle üretim hatalı geliyor zaten tüm markalarda. Hemen 0 ile değişim yaparlar. Benim laptopların birinde de arızalı gelmişti hemen değiştirdiler.

Çözüm
Tamamdır çok teşekkür ederim. Sorun pazartesiye kadar devam ederse pazartesi gönderirim.
Sorun devam ediyor fakat gönderecek vakit bulamadım ve hala çözüm arayışındayım. Monster’ın müşteri hizmetleri
ile konuştum ve pazartesi müsait olup göndereceğim umarım garanti açısından sıkıntı çıkmaz.
Batarya sökülen modelse pili çıkartın cihazı fişten çekin birkaç saat bir kenara bırakın tekrar deneyin.
Batarya gömülü ne yazık ki.

Edit: Garip bir şekilde ne işlemcide ne ekran kartında ne de RAM’de sıkıntı var. Bilgisayar açıldığı sürece gayet normal şekilde çalışıyor. Tek sıkıntısı bilgisayarı kapatıp 1-2 saat sonra yeniden açmakta. Tek tık yaparak açma tuşuna basıyorum önce güç ışığı yanıp fanlar dönüp hemen duruyor sonra güç ışığı sönüyor. Bundan 1-2 saniye sonra güç ışığı tekrar yanıyor 1-2 dk sonra sönüyor. Bu olayların arından 2 dk sonra yeniden tek tıkla bilgisayar normal bir şekilde açılıyor. Statik elektrik olduğunu düşünüyorum fakat Monster’ın sitesindeki güç tuşuna uzun basma ve Fn+B+Güç Tuşu kombinasyonlarını denedim ama hiçbiri işe yaramadı.

Üretim hatalı çıkmış %5 ihtimalle üretim hatalı geliyor zaten tüm markalarda. Hemen 0 ile değişim yaparlar. Benim laptopların birinde de arızalı gelmişti hemen değiştirdiler.
Salı günü bilgisayarı göndermiştim, bugün ise sıfır ile değişim yaptılar. Öneriniz için teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı