Monster Tulpar T7 v20.5 35W'ı geçmiyor

Cacciatore

Kilopat
Daha fazla  
İşlemcim i7 12700H 35W değerini geçmiyor. Cinebench multi Core testinde 2.3 GHz saat hızını ve 35W güç değerini geçmiyor. Cyberpunk 2077'de de 25W ve 2600 MHz değerini geçmiyor. Cinebench testini yaparken ortalama sıcaklık 68 derece, Cyberpunk'ta 72 dereceydi. Oyun modu+Turbo fan modu açık.

Bundan farklı olarak Metro Exodus oynarken 15W civarı güç tüketip sürekli olarak 4 GHz üzerinde kalabiliyor.

Ekran kartından işlemciye yeterli güç kalmıyor olabilir diye ekran kartını undervolt ettim, güç tüketimi 115'lerden 90'lara indi yine de işlemcinin kullandığı güç değişmiyor.

PL1 45W, PL2 6 ve PL4 60W'ta.

Bunun sebebinin üreticinin bunu böyle kısıtlaması olduğunu düşünüyorum. Monster BIOS sürümümün güncel olduğunu söyledi.

BIOS'tan veya farklı bir şekilde bu konulmuş sınırlandırmayı nasıl kaldırabilirim?

İşlemcim i7 12700H 35W değerini geçmiyor. Cinebench multi Core testinde 2.3 GHz saat hızını ve 35W güç değerini geçmiyor. Cyberpunk 2077'de de 25W ve 2600 MHz değerini geçmiyor. Cinebench testini yaparken ortalama sıcaklık 68 derece, Cyberpunk'ta 72 dereceydi. Oyun modu+Turbo fan modu açık.

Bundan farklı olarak Metro Exodus oynarken 15W civarı güç tüketip sürekli olarak 4 GHz üzerinde kalabiliyor.

Ekran kartından işlemciye yeterli güç kalmıyor olabilir diye ekran kartını undervolt ettim, güç tüketimi 115'lerden 90'lara indi yine de işlemcinin kullandığı güç değişmiyor.

PL1 45W, PL2 6 ve PL4 60W'ta.

Bunun sebebinin üreticinin bunu böyle kısıtlaması olduğunu düşünüyorum. Monster BIOS sürümümün güncel olduğunu söyledi.

BIOS'tan veya farklı bir şekilde bu konulmuş sınırlandırmayı nasıl kaldırabilirim?

Modu Turbo yapınca değişkenlik oluyor mu?

Modu Turbo yapınca değişkenlik oluyor mu?

Turbo Fan aktif edince bir şey değişmiyor. Normal oyun modunda da 35W, Turbo Fan aktif edince de 35W. Monster YouTube kanalında bunu aktif edince işlemciye daha fazla güç verildiği söyleniyordu ama bende öyle olmadı.

Ekran görüntüsü 2023-12-11 172216.png

Turbo Fan aktif edince bir şey değişmiyor. Normal oyun modunda da 35W, Turbo Fab antif edince de 35W. Monster YouTube kanalında bunu aktif edince işlemciye daha fazla güç verildiği söyleniyordu ama bende öyle olmadı. Eki Görüntüle 2049132

Control Panel sürümü hangisi? 20.5 ilk çıktığında Turbo mod yoktu daha sonra ilave ettiler sizin panelde gözükmüyor?

4.8.47.11. Monster sitesinden indirmiştim diye hatırlıyorum. Daha yeni bir sürümü yoktu.

Enteresan bir durum. Servisi arayın, bu cihaz ilk çıktığında Turbo mod yoktu sonradan ilave edildi ama benim cihazımda hala gözükmüyor diye belirtin. Yardımcı olurlar sanırm.

Son olarak da oyun modu akıllı güç kontrole girip oranın fotoğrafını yollar mısın?

Enteresan bir durum. Servisi arayın, bu cihaz ilk çıktığında Turbo mod yoktu sonradan ilave edildi ama benim cihazımda hala gözükmüyor diye belirtin. Yardımcı olurlar sanırm.

Son olarak da oyun modu akıllı güç kontrole girip oranın fotoğrafını yollar mısın?

1702305193198.png

Atayım ama pek de bir anlamı yok aslında. Kontrol merkezinden yapılan PL değişiklikleri uygulanmıyor. O yüzden ThrottleStop üzerinden yapıyorum. Dynamic Boost'u da hem açık hem kapalı şekilde denedim. O da bir fark yaratmıyor.

Eki Görüntüle 2049154

Atayım ama pek de bir anlamı yok aslında. Kontrol merkezinden yapılan PL değişiklikleri uygulanmıyor. O yüzden ThrottleStop üzerinden yapıyorum. Dynamic Boost'u da hem açık hem kapalı şekilde denedim. O da bir fark yaratmıyor.

En üstteki kutucuğu etkinleştiriyorsun değil mi?

PL1 85
PL2 95
PL4 Full

Kullanıyordum ben.

Evet işaretliyorum ama yine de uygulanmıyor. Siz de V20.5 mi kullanıyordunuz? Turbo Mod olduğundan emin misiniz?

20.5 ilk çıktığında almıştım Turbo mod olmadığı ve bilgisayar tam performans vermediği için ertesi gün iade edip 20.4 almıştım. Birkaç ay sonra Turbo mod eklendi cihaza eminim forumda arkadaşlarda yazmıştı hatta eklendi diye ama sonradan bir BIOS güncellemesi ile kaldırdılarsa bilemiyorum.

07:15 de turbo modu olduğu gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı