Monster Tulpar T7 v20.6.2 laptop sıcaklık değerleri normal mi?

groove

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ,2 gün önce v20.6.2 satın aldım. Okuduğum genel yorumlar hep olumsuzdu. Ama ekranı olsun genel çalışması vs sessiz. Sadece oyunlarda fanı son seviye açıyor oda Gaming laptoplar için normal bildiğim kadarıyla.
Şu an kafama takılan tek bir nokta var. CS:GO'da CPU sıcaklık değeri 85-90 arasında. Turbo Boost'u kapattığım zaman doğal olarak 55 derecede fan açmadan CS:GO
Oynatabiliyor ama tabii FPS 120'lerde oluyor.
Şu an bu 15 günlük deneme sürecindeyim bu ısınma diğer Gaming laptoplarda da böyle ise iade etmeyeceğim ama normal değilse iade edip başka bir model varsa önereceğiniz onu da alabilirim.

Merhaba, 2 gün önce v20.6.2 satın aldım. Okuduğum genel yorumlar hep olumsuzdu. Ama ekranı olsun genel çalışması vs sessiz. Sadece oyunlarda fanı son seviye açıyor oda Gaming laptoplar için normal bildiğim kadarıyla.
Şu an kafama takılan tek bir nokta var. CS:GO'da CPU sıcaklık değeri 85-90 arasında. Turbo Boost'u kapattığım zaman doğal olarak 55 derecede fan açmadan CS:GO
Şu an bu 15 günlük deneme sürecindeyim bu ısınma diğer Gaming laptoplarda da böyle ise iade etmeyeceğim ama normal değilse iade edip başka bir model varsa önereceğiniz onu da alabilirim.

CS:GO için fazla gibi araştırmanızı tavsiye ederim.

Merhaba, 2 gün önce v20.6.2 satın aldım. Okuduğum genel yorumlar hep olumsuzdu. Ama ekranı olsun genel çalışması vs sessiz. Sadece oyunlarda fanı son seviye açıyor oda Gaming laptoplar için normal bildiğim kadarıyla.

Monster soğutma konusunda çok başarılı bir marka değil. Ben de Monster kullanıyordum hem CPU hem GPU 85'ten aşağıda çalışmıyordu. Çok daha soğuk çalışan farklı markalar var.

Monster soğutma konusunda çok başarılı bir marka değil. Ben de Monster kullanıyordum hem CPU hem GPU 85'ten aşağıda çalışmıyordu. Çok daha soğuk çalışan farklı markalar var.
Ben de karar veremedim iade etsem mi diye düşünüyorum ama izlediğim test videolarında diğer gaming laptoplar da cs go da bu sıcaklık değerlerinde hemen hemen kimisi 75 kimisi 85.

Bu arada donanım olarak rtx4060 ve i7-13. Nesil var.Başka marka kullanıpta örnek olarak cs go da hangi sıcaklık değerlerini aldığınızı da belirtirseniz çok iyi olur benim için.

Selamlar,
Ben de aynı modeli bugün almayı düşünüyordum, almadan önce forumda bir araştırma yapayım dedim.
Cihaz hakkında nihai kararınızı verebildiniz mi?

Selamlar,
Ben de aynı modeli bugün almayı düşünüyordum, almadan önce forumda bir araştırma yapayım dedim.
Cihaz hakkında nihai kararınızı verebildiniz mi?
Merhaba araştırdığım kadarıyla çoğu gaming laptop bu şekilde çalışıyor ve monster için kullandığı termal macundan kaynaklıymış.mx6 termal macunla değiştirince 10 derece düşüyormuş.

Hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim.
Ben de forumu araştırınca aklım (12-13 sene önceki acı DELL tecrübeme rağmen) Dell Gaming G16 7630 G167630005U modeline kaydı fakat Monster aynı fiyata tam paket sunum yapıyor.
DELL'in SSD 512, RAM 16 GB iken Monster'da ne RAM ne de SSD takviyesi gerekmeyecek. Ayrıca, söylediğim gibi, önceki DELL tecrübem de büyük bir eksi benim için, özellikle yaşadığım servis (garanti) tecrübeleri. Yine forumda okuduğum ve çevremden dinlediğim kadarıyla Monster, servis konusunda da gayet başarılı görünüyor.
Velhasıl, sanırım "Satın Al" tuşuna basmak üzereyim. :)
Sizin de güzel günlerde kullanmanızı temenni ediyorum.

Geri
Yukarı