Monster Tulpar T7 v24.1 işlemci oyunda 100 dereceye ulaşıyor

Daha fazla  
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Ekran kartı
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3;
Bu bilgisayarı alalı 1 yılı geçiyor alalı. Çeşitli yönlerden gayet de memnunum. Yine geçen sene bu zamanlar işlemci sıcaklıklarına falan baktığımda 90'ı geçmediğini hatırlıyorum. Ancak şu an A Plague Tale: Requiem veya çok ağır olmayan oyunlar oynarken işlemci kısa bir sürede 100cye dayanıyor. Fazlasıyla araştırma yaptım. Hava akışı vs. olabildiğince sağlamaya çalıştım ancak tam anlamıyla bir sonuç aldığımı söyleyemem. Harici kullanılan laptop soğutucularının da çok verimli olmadığını duydum. İlk başta sorunun termal macunun etkisini yitirmesi gibi düşünmüştüm ancak 1 hafta önce bakımını yaptırmama rağmen CPU sıcaklığı eninde sonunda 100C'e dayanıyor. Performansta çok büyük bir eksisini görmememe rağmen bilgisayarın uzun ömürlü olması için bu sorunu çözmek istiyorum. Konuyu biraz dağınık anlatmış olabilirim, tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Ek olarak CPU derece göstergesinde sıcaklık bazen çok dalgalı gözüküyor. 80 derece derken birden 95 derece, 100 derece derken birden 77 derece gösterdiği oluyor belki önemlidir diye ayrıca belirteyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Teknik servise gönderip fan temizliğini ve macun değişimini yapmanızı öneririm, 6 ayda bir macun değişimi yapılması gerekiyor.

Monster Teknik servise gönderip fan temizliğini ve macun değişimini yapmanızı öneririm, 6 ayda bir macun değişimi yapılması gerekiyor.
Fan temizliği yapabilirsiniz.
"İlk başta sorunun termal macunun etkisini yitirmesi gibi düşünmüştüm ancak 1 hafta önce bakımını yaptırmama rağmen CPU sıcaklığı eninde sonunda 100C'e dayanıyor."

burdaki bakımdan kastım monster teknik servisi bakım hizmeti zaten. Termal macun yenilemesi ve fan temizliğini de kapsıyor.

Geri
Yukarı