Monster Tulpar T7 v25.1.2 uyku modundan sonra siyah ekran veriyor

bayburdi

Decapat
Hocam merhaba, başıma gelen enteresan bir durum var. Monster Tulpar T7 v25.1.2 model notebook kullanıyorum. Laptopu fareye basarak veya düğmeye basarak uyku modundan çıkardığımda, bilgisayarın klavyesinin ve farenin ışıkları yanıyor fakat siyah ekran olarak kalıyor ekranım. Garip dediğim kısım burası değil, bunun birçok kişinin başına geldiğini gördüm. Fakat problemim şu, ben siyah ekranın neredeyse dibine girip baktığımda arkada bilgisayarımı açık olarak görüyorum, örneğin entera basıp şifremi girip PC'yi açabiliyorum, Windows tuşuna bastığımda siluet gibi oranın yukarı aşağı oynayışını fark edebiliyorum. Alt+F4 yaptığımda gelen kutucuğu, masaüstündeki klasörlerimi görebiliyorum çok dikkatli bakarak. Sanki bilgisayar en düşük ekran parlaklığında açılıyor gibi oluyor anlayacağınız. Hiçbir yerden aratıp bulamadığım bir problem. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Acer Nitro laptopum var. Sadece ekranı kapatma özelliği var fn+f6 ile, uykuya almadan ekranı kapatabiliyorum yani. Ekranı böyle kapatınca söylediğiniz gibi oluyor yani tam kapanmıyor da karartıyor gibi. Ve sadece touchpade dokunarak açılıyor ekran bu özellikte. Yani demek istediğim bilgisayarın uykudan çıkıp ekran kapatmaya geçiyor olabilir otomatik olarak. Touchpade parmağını sürtünce ekran açılıyor mu ? Eğer tahmin ettiğim şeyse bu bir problem değil.
Bu arada konudan bağımsız olacak ama Bayburtlu musunuz hocam ? Aynı nick benim de aklıma gelmişti.

Benim Acer Nitro laptopum var. Sadece ekranı kapatma özelliği var fn+f6 ile, uykuya almadan ekranı kapatabiliyorum yani. Ekranı böyle kapatınca söylediğiniz gibi oluyor yani tam kapanmıyor da karartıyor gibi. Ve sadece touchpade dokunarak açılıyor ekran bu özellikte. Yani demek istediğim bilgisayarın uykudan çıkıp ekran kapatmaya geçiyor olabilir otomatik olarak. Touchpade parmağını sürtünce ekran açılıyor mu ? Eğer tahmin ettiğim şeyse bu bir problem değil.
Bu arada konudan bağımsız olacak ama Bayburtlu musunuz hocam ? Aynı nick benim de aklıma gelmişti.
Touchpad'e dokunmayı hiç denemedim hocam, fakat güç tuşuna bastığımda ekranın kapkaranlık gelmesi problem benim için, çünkü uyku moduna kendim uyku tuşuna basarak almış oluyorum. Bu arada evet Bayburtluyum hocam:)

Bir deneyebilir misiniz hocam uyku modundan çıkardıktan sonra touchpade dokunmayı ? Eğer dediğim gibiyse belki bir ayarı falan vardır. Monster kullanan çok arkadaşım var ama hiç böyle bir şey duymadım. Teknik servise de danışabilirsiniz, en doğrusunu onlar söyleyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı