Monster Tulpar T7 v25.1 benchmark testleri ve LoL performansı

Oldu zaten. Ama sadece değişim yapıyorlar sorun çözülmüş mü çözülmemiş mi umurlarında değil. Farklı tür panel takılmasını isteyeceğim.
Tulparlar artık V25.1.2 versiyonuyla satılacak. O versiyonda tek fark 300Hz panel var. Onunla değişitmeleri için dayatın. Lakin o model için ön sipariş tarihi 10.02.22 olarak görünüyordu.

Tulpar'lar artık v25.1.2 versiyonuyla satılacak. O versiyonda tek fark 300Hz panel var. Onunla değişitmeleri için dayatın. Lakin o model için ön sipariş tarihi 10.02.22 olarak görünüyordu.

Bu cihazı değiştirmeden önce bu şekilde istemiştim. Fakat biz model yükseltmesi yapamayız dediler. Mağduriyeti anlattım kem küm ettiler. Sırf sorun çözülmediği için birden çok işlem yaptım diye beni şu an fişlediler resmen. En son bana söylenilen şey sadece iade alınacağı farklı bir işlem yapılmayacağı. Adam öyle bir şekilde konuşuyor ki sanki suçlu benim. 25.1.2 ile değişimi yapılmaz gibi ama 300 Hz panel takılmasını isteyebilirim. Sizce ne söylemeliyim isterken nasıl dayatmalıyım?

Bu cihazı değiştirmeden önce bu şekilde istemiştim. Fakat biz model yükseltmesi yapamayız dediler. Mağduriyeti anlattım kem küm ettiler. Sırf sorun çözülmediği için birden çok işlem yaptım diye beni şu an fişlediler resmen. En son bana söylenilen şey sadece iade alınacağı farklı bir işlem yapılmayacağı. Adam öyle bir şekilde konuşuyor ki sanki suçlu benim. 25.1.2 ile değişimi yapılmaz gibi ama 300 Hz panel takılmasını isteyebilirim. Sizce ne söylemeliyim isterken nasıl dayatmalıyım?
Öncelikle karşılarında biraz öz güvenli, dik duruşun olsun. Servise tekrar git ve de ki "değiştirdiğiniz cihaz bir öncekinden daha sorunlu çıktı. cihazın sızdırdığı ışık geleceğimden daha parlak. ben bu markaya bunun için mi para ödüyorum, bu nasıl bir rezalettir? ya cihazı değiştirin ya da 240-300Hz'lik bir panelle değiştirin. Ha hiçbirini yapamıyorsanız benim paramı geri verin, üzerine biraz daha koyar daha başka markalardan daha iyisini alırım. bu rezilliği ve mağduriyeti de şikayetvar'a yazacağım. herkesi de bu markadan uzak durmaları gerektiğini söyleceğim." gibisinden tehditvari bir şeyler söyle. Servise götürmeden direkt şikayetvar'a da yazabilirsin. En kötü, eğer parayı iade etseler dahi yeni bir cihaz alamazsan, hiçbir işlem yapmazlar ya da değişim veya panel değişimi yaparlar buna rağmen aynı sorun yine nükseder ise direkt tüketici mahkemesine başvur. Elinde belgeler, görsel vs. varsa çekinmeden başvur seni haklı bulacaklardır. Ama cihazı iade alacağız derlerse "hayır verin, tüketici hakem heyetine başvuracağım." deyip cihazı al.

Öncelikle karşılarında biraz öz güvenli, dik duruşun olsun. Servise tekrar git ve de ki "değiştirdiğiniz cihaz bir öncekinden daha sorunlu çıktı. Cihazın sızdırdığı ışık geleceğimden daha parlak. Ben bu markaya bunun için mi para ödüyorum, bu nasıl bir rezalettir? Ya cihazı değiştirin ya da 240-300Hz'lik bir panelle değiştirin. Ha hiçbirini yapamıyorsanız benim paramı geri verin, üzerine biraz daha koyar daha başka markalardan daha iyisini alırım. Bu rezilliği ve mağduriyeti de Şikayetvar'a yazacağım. Herkesi de bu markadan uzak durmaları gerektiğini söyleceğim." gibisinden tehditvari bir şeyler söyle. Servise götürmeden direkt Şikayetvar'a da yazabilirsin. En kötü, eğer parayı iade etseler dahi yeni bir cihaz alamazsan, hiçbir işlem yapmazlar ya da değişim veya panel değişimi yaparlar buna rağmen aynı sorun yine nükseder ise direkt tüketici mahkemesine başvur. Elinde belgeler, görsel vs. varsa çekinmeden başvur seni haklı bulacaklardır. Ama cihazı iade alacağız derlerse "hayır verin, tüketici hakem heyetine başvuracağım." deyip cihazı al.

Şimdi şöyle ben değişim isterken 240 veya 300lükle değişilmesini istedim. Öz güven konusunda bir sıkıntı yok ama bilgisizliğimden dolayı biraz alttan almak zorunda kaldım. Yine de değişim yaptırmakta sıkıntı yaşamadım yani yaşadım ama eninde sonunda yaptırdım bir şekilde. Şimdi söyledikleri tek şey şu biz iade alacağız cihazı. Çünkü ben her seferinde şöyle yapılsın diye rica ettim insan gibi istedim. Şimdi de biz zaten yaptık başka bir şey yapmayız diyor ama yaptığı şeylerin hiçbiri sorunu çözmedi. Sorun çözmeyi işlem yapmaktan ibaret sanıyorlar. Tam bir küstahlık var işin içinde. İade alsam 15600 alacağım ve üstüne en az 10k koymam lazım bu civarda bir şey almam için. Şikayetvara yazdım ama beni fişlemişler resmen altına size teknik servis çözüm önerisi sunmuş iyi günler gibi bir şey yazmışlar ve kapatmışlar şikayeti. Yine bu durumu da belirterek bir şikayet açtım yine aynı şey olursa teknik servise gidip dediğiniz gibi yapacağım. Elimde tonla fotoğraf, arama kaydı, serviste 21 iş gününden fazla bekleyen cihaz kaydının günü var. Artık süreç çok uzadı. Değişim yapmazlar büyük ihtimal ama panel değişimi isteyeceğim. Yapmazlarsa veya yapıp yine sorun çıkarsa direkt THH'ye başvurağım dediğiniz gibi. Şunu sormak istiyorum size iade alırken fatura bedelini iade ediyorlar ya benim herhangi bir şekilde beni mağdur ettikleri için kur farkı üzerinden iade alma şansım var mı yasal olarak?

Zannetmiyorum. O topa girmezler. Öyle olsa birçok kişi ikinci el araba piyasası gibi ucuza alıp pahalıya iade eder kar yapardı. Sen de iyi araştır öğren haklarını bil. Söyledikleri cümleler seni lâl etmesin, söyledikleri, yaptıkları ukalalıklara cevaplarını ver. Her ne olursa olsun sen müşterisin. Bu arada teknik serviste geçen her gün garanti süresine eklenir. Faturana bak eğer eklenmemişse onu da belirt. Ama tavsiyem caz yaparlar sana iadeden başka seçenek sunmazlarsa sert bir tavırla "iyi mevzuyu thh'ye anlatırsınız" de çık gel.

Zannetmiyorum. O topa girmezler. Öyle olsa birçok kişi ikinci el araba piyasası gibi ucuza alıp pahalıya iade eder kar yapardı. Sen de iyi araştır öğren haklarını bil. Söyledikleri cümleler seni lâl etmesin, söyledikleri, yaptıkları ukalalıklara cevaplarını ver. Her ne olursa olsun sen müşterisin. Bu arada teknik serviste geçen her gün garanti süresine eklenir. Faturana bak eğer eklenmemişse onu da belirt. Ama tavsiyem caz yaparlar sana iadeden başka seçenek sunmazlarsa sert bir tavırla "iyi mevzuyu THH'ye anlatırsınız" de çık gel.

Teşekkür ederim hocam. Artık az çok teknik olarak da somut olarak da bilgi sahibiyim. Yani benim cihazdaki normal bir şey değil ondan kesinlikle eminim. Dediğiniz şey doğru ama ben sırf sorunumu çözmedikleri için bu duruma düştüm o şekilde iade olmasa bile farklı bir aksiyon alınır diye düşünüyorum THH'de. Dediğiniz gibi iade dışında bir şey sunmazlarsa THH'ye gideceğim. Süreç çok uzun sürüyor mu bilginiz var mı? Bir de şu an sanırım 240 Hz yok ellerinde 300 Hz isticem daha doğrusu istemek zorunda kalacağım. Paneller hakkında bir bilginiz var mı veya nasıl edinebilirim? Çok sağ olun bu arada.

Zannetmiyorum. O topa girmezler. Öyle olsa birçok kişi ikinci el araba piyasası gibi ucuza alıp pahalıya iade eder kar yapardı. Sen de iyi araştır öğren haklarını bil. Söyledikleri cümleler seni lâl etmesin, söyledikleri, yaptıkları ukalalıklara cevaplarını ver. Her ne olursa olsun sen müşterisin. Bu arada teknik serviste geçen her gün garanti süresine eklenir. Faturana bak eğer eklenmemişse onu da belirt. Ama tavsiyem caz yaparlar sana iadeden başka seçenek sunmazlarsa sert bir tavırla "iyi mevzuyu thh'ye anlatırsınız" de çık gel.
Hocam paneli 300 hz ile değişirlerse v.25.1.2 oluyor direk zaten sadece paneli farklı cihazın. O yönden bence para iadesine kalkışırlar. Thh'ye başvuru yapıldığında firma para iadesini kabul ederse direk iade olarak uzlaşma sağlarlar diye düşünüyorum. O yönden ben olsam cihaz değişimi ya da normal panel değişimi isterdim.

Hocam paneli 300 Hz ile değişirlerse v.25.1.2 oluyor direk zaten sadece paneli farklı cihazın. O yönden bence para iadesine kalkışırlar. THH'ye başvuru yapıldığında firma para iadesini kabul ederse direk iade olarak uzlaşma sağlarlar diye düşünüyorum. O yönden ben olsam cihaz değişimi ya da normal panel değişimi isterdim.

Hocam cihaz değişimi olsa bile olacak bir sorun resmen kronik olduğunu düşünmeye başladım panel değişimi de öyle. Bana, yaşattığı mağduriyetlerden sonra gerekirse 300 Hz olanı verecekler yani normal şartlarda dediğinizde haklısınız ama 144'ten 240 takılan 240tan 300 takılan kişiler biliyorum. Ki 300 Hz takmak maddi olarak firmayı daha az zarara sokuyor cihaz değişimine nazaran.
Hocam paneli 300 Hz ile değişirlerse v.25.1.2 oluyor direk zaten sadece paneli farklı cihazın. O yönden bence para iadesine kalkışırlar. THH'ye başvuru yapıldığında firma para iadesini kabul ederse direk iade olarak uzlaşma sağlarlar diye düşünüyorum. O yönden ben olsam cihaz değişimi ya da normal panel değişimi isterdim.

Sizde de T7 25.1 vardı sanırım rica etsem karanlıkta siyah ekranda hafif uzaktan fotoğraf atar mısınız? Bendeki gibi bir durum var mı sizde?

Dosya Ekleri

• IMG_20220207_011036.jpg
    IMG_20220207_011036.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri
Yukarı