Monster Tulpar T7 v25.1 ışık sızması

gkara

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam,
Monster Tulpar T7 v25.1 model bir dizüstü aldım fakat bu IPS ekran da ki sızma olayı beni biraz rahatsız etti. Ekran görüntülerini farklı telefonlarla çekildi. IPS ekranlarda bunlar normal mi? Tonlarca paralara hiçbir şey bence kabul edilebilir olmamalıdır ya da satın alırken belirtmeleri lazım. Sizce değiştirmek mantıklı mıdır?

Dosya Ekleri

• image0.jpeg
    image0.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 200
  • image1.jpeg
    image1.jpeg
    99,9 KB · Görüntüleme: 166
  • res1.jpg
    res1.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 177
  • res-2.jpg
    res-2.jpg
    99,2 KB · Görüntüleme: 154
  • res-3.jpg
    res-3.jpg
    101 KB · Görüntüleme: 247
  • res-4.jpg
    res-4.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 158
  • res-5.jpg
    res-5.jpg
    11,9 KB · Görüntüleme: 208
Son fotoğraftaki sızma çok fazla değil ancak ilk iki fotoğraftaki sızma rahatsız edici boyutta.
Abra serisinde böyle anormal ışık sızmaları gördüm ama Tulpar'ın bu modelinde bu sızma olması üzücü.

İlk resimdeki gibi mi görüyorsunuz siz gözle bakınca. Eger öyle görüyorsanız biraz fazlaymış. Ancak son resimlerdeki gibiyse kabul edilebilir. Bir de açı değiştirince parlaklık artıyorsa/azalıyorsa ışık sızması değil İPS Glow da olabilir ve bu da İPS paneller için normaldir. Her iki durum da aslında İPS paneller için normal sayılabilir. Bu ürünü iade/değişim yapsanız da farkli bir markanın İPS panelli ürününü alsaniz da bu durum yüzde 95 olur. Ancak kişisel olarak rahatsiz olursunuz, cihaziniza özel bu ışık sızması abartılı olur o durumda değişim, iade gibi haklarınızı kullanabilirsiniz bence.

İlk iki fotoğraf iade etmek için yeterli bir sebep bence. Her monitörde belli oranda ışık sızmasi olur, fakat aşırı olursa monitör kullanılmaz hale gelir.

İlk video İPS Glow (parlama) , ikinci video light bleed (ışık sızması). Bunlara göre ekranınızı tekrar inceleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ilk 2 fotoğraf biraz fazla gözüküyor telefondan dolayı olabilir yada karanlıkta telefonların arka planı aydınlatmaya çalışmasından dolayı renkleri açıyor.
3. 4. 5. ve 6. fotoğraflarda aydınlıkta çekildi oda ışığında
en sondaki fotoğrafta video kayıdı yaparken ss aldım.

Geri
Yukarı