Monster Tulpar T7 v25.1.xx Modelleri için Undervolt ve ThrottleStop kullanımı

yunustncr

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6 aydır T725.1 kullanıyorum. Yaptığım ilk işlerden birisi undervolt oldu. Bunu da ThrottleStop adlı program ile yaptım.
Bu videoda da ThrottleStop'un nasıl kullanıldığını, işlemci sıcaklığını en düşük seviyelerde tutmak için yapılabilecek ayarları anlatmaya çalıştım.
Son derece amatörce ve uzun bir video olduğunun farkındayım. Ancak anlattığım şeylerin işe yarayacağını düşünüyorum.
Programı benden daha iyi kullanan bir sürü kullanıcı tabii ki vardır. Onlar da bilgilerini paylaşırlarsa her şey çok daha güzel olur.
Ben bu kadarını yapıyorum ve cihazı çok daha serin kullanmama yetiyor.
Umarım işinize yarar.

Yazılı rehber:T7 25.1.xx için ThrottleStop Rehberi.pdf

Son düzenleyen: Moderatör:
T5 V20.3 kullanıyorum bu gizli menü açılmıyor, bununla ilgili nasıl bir yol izlenebilir? Örnek olarak başka bir markanın aynı model numarasıyla bios yüklemek bu ayarların açılmasını sağlar mı ?

T5 V20.3 kullanıyorum bu gizli menü açılmıyor, bununla ilgili nasıl bir yol izlenebilir? Örnek olarak başka bir markanın aynı model numarasıyla BIOS yüklemek bu ayarların açılmasını sağlar mı?

Gizli ayarları nasıl açacağını servisten öğrenebilirsin. Başka bir markanın BIOS'unu yüklemeye çalışmanın tavsiye etmiyorum. Ben 25.1 kullanıyorum. MSI GP76 ile aynı kasa. Her şey direk aynı. Ama Monster hazırladığı BIOS sürümleri dışında MSI'ın BIOS'ları yüklenmiyor.

Servis herhangi bir gizli ayar menüsünün bulunmadığını ve kontrol merkezi dışında voltaj veya diğer ayarlara müdahale edilemeyeceğini iletti. Herhangi bir bilgi veya kaynak bulamadım kullandığım bu model ile ilgili.

Servis herhangi bir gizli ayar menüsünün bulunmadığını ve kontrol merkezi dışında voltaj veya diğer ayarlara müdahale edilemeyeceğini iletti. Herhangi bir bilgi veya kaynak bulamadım kullandığım bu model ile ilgili.
bende birşey diyemiyorum malesef. cihazın bıos menüsünü görmedim hiç. bazı modeller de işlemci hızı ve voltajı üzerinde ki kilit hiç bir şekilde kalmıyor diye biliyorum. ama t5 20.3 te öyle mi emin değilim.

Bende bir şey diyemiyorum maalesef. Cihazın BIOS menüsünü görmedim hiç. Bazı modeller de işlemci hızı ve voltajı üzerinde ki kilit hiçbir şekilde kalmıyor diye biliyorum. Ama T5 20.3'te öyle mi emin değilim.
9.5 sürümü ile artık kontrol edebiliyorum. Sanırım benim gibi sorun yaşayanlar için çözüm bulmuşlar :)

Bende bir şey diyemiyorum maalesef. Cihazın BIOS menüsünü görmedim hiç. Bazı modeller de işlemci hızı ve voltajı üzerinde ki kilit hiçbir şekilde kalmıyor diye biliyorum. Ama T5 20.3'te öyle mi emin değilim.

Hocam rahatsız ediyorum ama rehberinizdeki olayı uyguladım. İlk çalıştı ve sonrasında 2.3'e sabitledi. Ne yaparsam yapayım 2.3'ten kurtulmadı en son ayarları defaulta çektim halen düzelmedi. BIOS'tan default yaptıktan sonra düzeldi ve rehberi baştan uygulamaya karar verdim ama bir baktım ki FIVR Sekmesine girdiğimde artık sayfa kilitli hiçbir işlem yapamıyorum?

Hocam rahatsız ediyorum ama rehberinizdeki olayı uyguladım. İlk çalıştı ve sonrasında 2.3'e sabitledi. Ne yaparsam yapayım 2.3'ten kurtulmadı en son ayarları defaulta çektim halen düzelmedi. BIOS'tan default yaptıktan sonra düzeldi ve rehberi baştan uygulamaya karar verdim ama bir baktım ki fıvr sekmesine girdiğimde artık sayfa kilitli hiçbir işlem yapamıyorum?

BIOS ayarlarını default a alınca işlemci için BIOS'tan açtığın kilitler de kilitlenir. Tekrar açman gerekir.

Geri
Yukarı