Monster Tulpar T7 v5.4 ekran kartı değiştirme

alper1542

Hectopat
Daha fazla  
Monster Tulpar T7 v5.4 PC kullanmaktayım.
PC'de 980M ekran kartı bulunmakta mxm slotlu.
Yani sökülebilir. Ben firmayı aradıgımda daha üstü bir ekran kartı ile degistirmek istedigimde mümkün olmadıgını söylediler.
Aynı zamanda işlemcide de aynı sorun bulunmaktadır.
6700K işlemci olan cihazda upgrade yapılamayacagını söylediler. Uyumlu olan ekran kartı nedır? Yardımcı olursanız sevınırım.
3D tasarımcıyım o yuzden ekran kartı ve işlemci önemli.

İşlemci değişemezsin çünkü soket yüzünden.
Monster Tulpar T7 v5.4 PC kullanmaktayım.
PC'de 980M ekran kartı bulunmakta mxm slotlu.
Yani sökülebilir. Ben firmayı aradıgımda daha üstü bir ekran kartı ile degistirmek istedigimde mümkün olmadıgını söylediler.
Aynı zamanda işlemcide de aynı sorun bulunmaktadır.
6700K işlemci olan cihazda upgrade yapılamayacagını söylediler. Uyumlu olan ekran kartı nedır? Yardımcı olursanız sevınırım.
3D tasarımcıyım o yuzden ekran kartı ve işlemci önemli.
O genelde şundan olur: Anakartın güç dağılımı vesaire uyumsuz olabilir. Ekran kartından bahsediyorum bu arada, işlemci soket yüzünden upgrade edilemez, 8 çekirdekli 6700K sizi uzun süre götürmesi gerek. Upgrade düşünürseniz fayda görebilmek için 16 çekirdekli 6900K falan düşünmelisiniz ki zaten uyumsuz diğerleri. GTX 980M upgrade düşünürseniz 1080 Mobile falan olabilir. Mobil upgrade için başka bir laptop çıkması olması gerek. Sıfır ekran kartı mobil satılmaz.

öncelikle sagolun am a6700k ile 6900 k uyumlu degıl 6700k 90 w türektim 6900k 140 wat bu sıkıntı cıkarırmı laptopta.bide yurtıdısı siterinde mxm 1070 ve 1080 bulunmakta bu neye göre değistirilir.
incelemelerde recep ve ali abi bize pcnızın azın bakalım ınceleyelım dıyolar ama ben burda göremiyorum onları...

İşlemciyi zaten soket yüzünden değiştiremezsiniz. Ekran kartı değişimlerinde PCI-E soketi olduğundan her ekran kartı sokete uyar ama anakart ile uyumu yani voltaj dağıtımı olarak ve güç yeterliliği bakımından emin olamayız. Bence şöyle yapabiliriz: Şu anki ekran kartınızın tam voltajından emin olun. (Mesela 160W) 1070/1080 alırken de aynı voltajda alırsan uyumlu olur diye düşünüyorum ben. External GPU yolu ile de yapılabilir. Bu arada etiketlersen daha net yardımcı olabilirler aradığın kişiler.

yorumunuz için teşekkürler. işlemcinin değiştirilmemesi sıkıntı yaaa. ekran kartı içinde voltaj degerini bakamadım ama sadece voltaj degıl soket farkıda var diye duymustum.bu konuda bana @Recep Baltaş ve @Ali Güngör yardımcı olursa cok ama cok sevınıırm.çünkü bu cihazı incelemleri bulunuyor ama upgrade olarak ne yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı