Monster Tulpar T7 V9.1 Belli Bir Zaman Sonra Ekrana Görüntü Gelmemesi

• Konuyu başlatan AiR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 694

AiR

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, Monster Tulpar T7 V9.1 laptopu kullanmaktayım son 10 gunde ilginç bir sorun ortaya çıktı. Bilgisayar kapandıktan 30 ya da 60 dk sonra tekrar açtığımda ekran simsıyah oluyor hiçbir görüntü alamıyorum, ta ki 2 ya da 3 sefer Windows sesini duyup Alt+F4 ıle kapatıp yeniden açtığımda kendiliğinden geliyor.
Uyguladıgım cozum yontemlerı :
1- Temiz W10 kurulumu yaptım son driver ve güncellemeleri yükledim.
2- BIOS pilini ve RAM'ları cıkarttıp 30 dk bekledikten sonra taktım + donanım temizliğini yaptım.
3- CMOS ve VGA BIOS resetlemesı gerceklestırdım, onları guncelleyemıyorum cunkü Monster kendı yazılımını kullanıyor herhangi bir update yok
s20.gif

4- Bilgisayarın statik elektıriğini gerekli noktalar ile kontrol kalemiyle aldım.

Bunları yaptıktan sonra bile her gün ilk açılısta ya da PC'yi kapattıktan sonra 30 ya da 60 dk içindeki acılıslarda ekran simsıyah görüntü yok, ama Windows açılıyor. Harıcı monitore bağladım goruntu alabılıyorum 2 ya da 3 kez restart atınca laptop ekranı geliyor. Ekran kartı ya da monitor de donanımsal bir sorun var gibime geliyor, umarım yoktur
s11.gif
Ekran bağlantı kablosunda bir sıkıntı mı var acaba diye düşünmekteyim.
Bu tip bir sorunla karşılaşıp çözümü bilenlerden yardım bekliyorum, iyi forumlar dılerım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı