Monster Tulpar T7 vs ASUS TUF A15

Alınabilecek en F/P model bu olur;

İlla ASUS derseniz bu olabilir belki ama önerim Nitro 16 olur;

RAM ve SSD miktarlarına takılmayın hele Nitro alırsanız hayli hayli bütçe kalıyor ve upgrade yapabilirsiniz;

7840HS ve 7940HS arasında çok uçurum fark yok, Nitro 16 modelinin 7940HS modeli var fakat fiyat farkına değmez.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden sonra Acer almaya karar verdim. Ve şu bilgisayarı sipariş ettim:

Acer Nitro 16 AN16-41 Amd Ryzen 7 7840HS 32 GB 1 Tb SSD Rtx 4060-8 GB Freedos 16" WUXGA 165 Hz Taşınabilir Bilgisayar NH.QLLEY.001-32

Tekrardan teşekkür ederim.

Rica ederim, RAM ve SSD olarak daha yüksek olanı tercih edip GPU'dan kıstınız galiba.

Rica ederim, RAM ve SSD olarak daha yüksek olanı tercih edip GPU'dan kıstınız galiba.

Tercihim mantıklı oldu mu pek bilemedim ama 4060 ile 4070 arasında ciddi bir fark göremeyince şimdilik ayrıca RAM ve SSD yükseltmesine girmemek adına bu bilgisayarda karar kıldım. Tabii yanılıyor da olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercihim mantıklı oldu mu pek bilemedim ama 4060 ile 4070 arasında ciddi bir fark göremeyince şimdilik ayrıca RAM ve SSD yükseltmesine girmemek adına bu bilgisayarda karar kıldım. Tabii yanılıyor da olabilirim.

Tercih meselesi. Ben RTX4070 seçerdim çünkü RAM ve SSD zaman içinde yükseltilebiliyor.

Tercih meselesi. Ben RTX4070 seçerdim çünkü RAM ve SSD zaman içinde yükseltilebiliyor.
Hala daha tam emin değilim aslında. Acaba RTX4070’li olan modeli mi alsam bilemedim. RTX 4060 ile RTX 4070 arasında uzun vadede nasıl bir fark oluşur? Gerçekten bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim. Karşılaştırma videoları izledim oyun testlerinde 15-20 FPS bir fark oluşuyor. Kağıt üzerinde ise değerler birbirine yakın çıkıyor. Emin olamıyorum.

Hala daha tam emin değilim aslında. Acaba RTX4070'li olan modeli mi alsam bilemedim. RTX 4060 ile RTX 4070 arasında uzun vadede nasıl bir fark oluşur? Gerçekten bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim. Karşılaştırma videoları izledim oyun testlerinde 15-20 FPS bir fark oluşuyor. Kağıt üzerinde ise değerler birbirine yakın çıkıyor. Emin olamıyorum.

Attığım 4070 model ekstra olarak 2K ekrana sahip, o da güzel bir detay bence.

Geri
Yukarı