Monster Tulpar v14.1 alınır mı?

Daha fazla  
6000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi laptopu almak istiyorum. Kafamda Monster Tulpar v14.1 var ancak i7 7700HQ, GTX 1060 ve 8 GB RAM ile darboğaz olabileceğini söylediler. Özellestirme ile zaten 6000 TL'yi buluyor.
Eski laptopum Asus ROG GL553 256 GB SSD modeli kusurlu çıktığından iade ettim. Gayet iyi bir laptop idi ancak 6500 TL verdim. Şimdi Monster mı, Asus mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafamda Monster Tulpar v14.1 var ancak i7 7700HQ, GTX 1060 ve 8 GB RAM ile darboğaz olabileceğini söylediler.
Darboğaz olmaz. Aynı işlemci ile GTX 1080 ve SLI laptoplar mevcut...
Alabilirsiniz.

Darboğaz ile alakası yok ama değinilen nokta muhtemelen bu güzel işlemci ve ekran kartının oyunlarda RAM kullanımını 11-12'ye taşıyacağından donmalar, takılmalar olacaktır yüksek ayarlarda sağlam oyunlarda. Örnek BF 1'de garanti dediğim olacaktır bellek 8 olunca 12 istenilen durumlarda 8GB bellek ne yapsın ?

VRAM darboğazı da olmaz hiç bir oyunda çünkü 6GB üzerinde VRAM isteyen oyun yok. 3GB'lik versiyon olsa GTA 5 ek ayarları açıkta VRAM darboğazı olurdu mesela.

Not: Bunu alacaksanız kesinlikle ve kesinlikle 8~2 RAM'i seçin çünkü bu zamanda en az 16GB RAM seçilmeli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı