Monster Tulpar V19.4 vs ASUS G531GV-AL064T

PonDuty

Centipat

Merhaba arkadaşlar,

Eski MSI laptopumun 8. yılını doldurması sebebiyle, beni önümüzdeki 5-6 yıl üzmeyecek yeni bir laptop arayışına girdim. Monster'ın v19.4 modeline 1TB SSD taktırıp almaya kesin karar vermiştim ki diğer model aklımı çeldi. Bir nebze daha ucuz ve ASUS gibi kaliteli malzeme kullanan bir marka olması çok iyi fakat ben illaki 17.3 inçlik 144Hz bir ekran istiyorum. Hadi Hz'si 120 olduğu için ucundan kurtarıyor fakat 15.6 inç olması beni düşündürüyor. Ayrıyeten bu modelin incelemesini yapan herhangi bir yer bulamadım. İçindeki SSD'nin markası, ramlarin çift kanal olup olmadığı gibi konular da muallakta. Sizce hangisini almalıyım? Bu modelin 17.3 inç 144Hz modelini satan yurtiçi bir site var mı? Bilen arkadaşlar yeşillendirirse çok sevinirim.
İkisinden de vazgeçtim ve Vatan'daki KDV indiriminden yararlanıp Acer Predator Helios 300 2019 versiyonunu 10.253 liraya aldım arkadaşlar.

Son düzenleme:
Asus'un 17 inçlik modelleri ben bu konuyu açıp Helios 300'ü tercih ettikten sonra satılmaya başlandı. Eğer durum böyle olmasaydı muhtemelen Asus alırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı