Monster Tulpar v21.8 oyunda 87 derece normal mi?

RoninTR

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce aldığım "Monster Tulpar v21.8" bana çok ısınıyor gibi geliyor. Elimi ısı iletim borularının bulunduğu bölgenin üst kısmına yani klavyenin üst kısmına koyduğumda aşırı ısı geliyor. Daha önce magnezyum kasa deneyimlemediğim için de bilemiyorum önceki bilgisayarımda asla ısı hissetmiyordum "ASUS ROG STRIX GL703GM Scar edt" magnezyum kasanın ısı iletiminin fazla olmasından kaynaklı mı bilemiyorum ancak bilgisayar boştayken bile işlemci 50 derecenin altına düşmüyor. Ofis modunun açık olmasına ve altında inca marka 6 fanlı soğutucunun Max güçte çalışıyor olmasına rağmen. Bu sizce normal mi? Henüz 14 günlük iade hakkım var. Sizce bu bir sorun mu? Servise çözüm için ya da değişim için geri yollamam gerekir mi?
Oyunlarda ise örneğin GTAV'de orta ayarlarda 78-85 derece arasında seyrediyor. Rust'ta da aynı şekilde. GTA V'de yüksek ayarlarda 87 dereceyi gördüm. Arada sırada da kasma donma yapıyordu ama oynadıkça seyrelmeye başlamıştı ancak sıcaklığı çok bulduğumdan dolayı ayarları düşürdüm.

Dosya Ekleri

• Yeni Bit eşlem resmi.png
    Yeni Bit eşlem resmi.png
    439,8 KB · Görüntüleme: 43
  • Yeni Bit eşlem resmi (2).png
    Yeni Bit eşlem resmi (2).png
    190,1 KB · Görüntüleme: 40
  • Yeni Bit eşlem resmi (3).png
    Yeni Bit eşlem resmi (3).png
    206,2 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kasanın soğutma performansı korkunç derecede kötü. Monster ile görüş ancak büyük ihtimal sana bu değerlerin normal olduklarını söyleyecekler ki değil. Kaliteli bir termal macun kullanılması lazım ancak bu da kökten çözüm olmayabilir tahminimce. Dediğim gibi Monster'ı araman en doğrusu.

Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce aldığım "Monster Tulpar v21.8" bana çok ısınıyor gibi geliyor. Elimi ısı iletim borularının bulunduğu bölgenin üst kısmına yani klavyenin üst kısmına koyduğumda aşırı ısı geliyor. Daha önce magnezyum kasa deneyimlemediğim için de bilemiyorum önceki bilgisayarımda asla ısı hissetmiyordum "ASUS ROG STRIX GL703GM Scar edt" magnezyum kasanın ısı iletiminin fazla olmasından kaynaklı mı bilemiyorum ancak bilgisayar boştayken bile işlemci 50 derecenin altına düşmüyor. Ofis modunun açık olmasına ve altında inca marka 6 fanlı soğutucunun Max güçte çalışıyor olmasına rağmen. Bu sizce normal mi? Henüz 14 günlük iade hakkım var. Sizce bu bir sorun mu? Servise çözüm için ya da değişim için geri yollamam gerekir mi?
Oyunlarda ise örneğin GTAV'de orta ayarlarda 78-85 derece arasında seyrediyor. Rust'ta da aynı şekilde. GTA V'de yüksek ayarlarda 87 dereceyi gördüm. Arada sırada da kasma donma yapıyordu ama oynadıkça seyrelmeye başlamıştı ancak sıcaklığı çok bulduğumdan dolayı ayarları düşürdüm.
Hocam yaz ayındayız havalar sıcak. Laptoplar için yüksek grafikte bu sıcaklıklar normal.

Boşta ki sıcaklık değerleri normal ancak oyunlarda ki sıcaklık değerleri normal değil. Bence monster ile bir görüşün. Termal macun kaynaklı bir sıkıntı olabilir cihazda.

Hocam yaz ayındayız havalar sıcak. Laptoplar için yüksek grafikte bu sıcaklıklar normal.
Adam haklı. Bizim burada havalar 40 derece iken bilgisayarların boştaki sıcaklığını 30 beklemek saçmalık olur. Üstelik değerlerin gayet güzel. Metal kasa ısınır. 95 derecenin üzerini görmediği sürece sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı