Monster V12.1 vs V11.1

Abdullah1

Hectopat
Daha fazla  
Elektrik Elektronik Mühendsiliği 2. sınıfa gidiyorum, liseden bu zamana kadar PCB çizimleri yapıyorum. Kullandığım program hafif olduğu için eski bilgisayarımda çalışabiliyordum ama artık daha profesyonel bir program kullanmaya karar verdim. Altıum Designer(3D CAM ile)-Solidworks-Autocad gibi programlar kullanmaya başladım ve bilgisayarım bu programları çalıştırırken baya zorlanıyor. Artık yeni bilgisayar almaya karar verdim aklımda 1. olarak Monster V12.1 i5 7300HQ ile GTX 1050 olanı, 2. olarak V11.1 i7 ile GTX 1050 kombini yapılmış hali var. Max 4000 TL bütçem var. (oyun da oynayacağım biraz ) Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 7700HQ daha iyi bir tercih olacaktır.

Elektrik Elektronik Mühendsiliği 2. sınıfa gidiyorum, liseden bu zamana kadar PCB çizimleri yapıyorum. Kullandığım program hafif olduğu için eski bilgisayarımda çalışabiliyordum ama artık daha profesyonel bir program kullanmaya karar verdim. Altıum Designer(3D CAM ile)-Solidworks-Autocad gibi programlar kullanmaya başladım ve bilgisayarım bu programları çalıştırırken baya zorlanıyor. Artık yeni bilgisayar almaya karar verdim aklımda 1. olarak Monster V12.1 i5 7300HQ ile GTX 1050 olanı, 2. olarak V11.1 i7 ile GTX 1050 kombini yapılmış hali var. Max 4000 TL bütçem var. (oyun da oynayacağım biraz ) Önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Butceniz max4000 lira oldugu icin i7 7700hq olan modeli almanizda fayda var.

3600 lira bu makina hatta ozellestir seceneginden 240 gb'lik bi tanede ssd taktirin. Cok guzel olur.

Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Bu arada proteus'a devam ;)

Merhaba,

Butceniz max4000 lira oldugu icin i7 7700hq olan modeli almanizda fayda var.

3600 lira bu makina hatta ozellestir seceneginden 240 gb'lik bi tanede ssd taktirin. Cok guzel olur.

Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Bu arada proteus'a devam ;)
PROTEUS da iyiydi ama biraz araştırma yaptım okul bittikten sonra genelde EAGLE,ALTIUM DESIGNER,EPLAN gibi çizim programları isteniyo bende Altıum ve Eplandan başladım. :neo:

i7 7700HQ daha iyi bir tercih olacaktır.
Benim kullandığım programlar işlemciye daha çok yükleniyor haklısınız. Teşekkürler.:melek:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı