Monster yetkili servisi tamir için 3300 TL istiyor

Hocam para koparmak istiyorlar. Siz yine ağırdan alın. Çizik vs. durumların sizin sorununuz ile alakası bile yok. Büyük ihtimalle para koparma amaçlı.

Bu arada sorun %99 harici ekran kartından kaynaklı. Ekranda beliren yatay çizgiler genelde ekran kartı sebepli olur. Kaldı ki bu sorun da genelde -sizin de belirttiğiniz gibi- ısınmadan kaynaklı transistörlerde meydana gelen arızadan dolayı olur.

Geçici çözüm dahili grafik birimini kullanmak. Harici ekran kartı için çipset değişimi yapabilirsiniz ancak benim duyduğum kadarıyla o yapılanlar da bir süre sonra bozuluyormuş.

Cevabın için teşekkür ederim hocam, peşini bıraktığın gibi para koparmaya çalışıyorlar işte yapacak yok kuruş koklatmam bunlara :D harici ekran kartını devre dışı bıraktım şu an öyle idare ediyorum, ısıl işlem ile yapılan chipset onarımlarında bir süre sonra tekrar hata veriyor. Parça değişimine kadar yolu var kendileri bilir :)

Ayrı Konu açtım hocam yapmadılar telefonumu.
Hocam elinden geldiğince darla adamları pes edip yapacaklardır :D

Selam, 13 Nisan 2023 tarihinde Monster bilgisayarımı yetkili servise bıraktım. Problemim ekranımın üst kısmında yatay çizgilerin gidip gelmesiydi, bugün arandım ve panelde kameranın yanında bulunan ufak bir çiziğin garantimi bozduğunu ve bu ekran değişimi için 3.300₺ para istediklerini söylediler. Sorunun kameradaki çizikten mi kaynaklandığını sorduğumda 'hayır, sorununuz ile panelde bulunan çiziğin bağlantısı yoktur' dediler. Ben kendi bilgim ve araştırmalarıma göre baktığımda ekran kartı çipinin ısınma kaynaklı hasar aldığını düşünüyorum. Sorunun sebebini de açıklamıyorlar, ve ben zaten ekran değişimi talebinde de bulunmadım. Sizce panelde bulunan ufak bir çiziğin benim garantimi bozup, eğer sorun bilgisayarımın kasasının içerisinde ise bu durumun onarılmasına engel midir? Aranızda böyle bir problem yaşayan, ya da çevresinden deneyimlenenler yardımcı olabilir mi?

Güncel durumu belirtmek isterim.

Teknik servisi şikayet ettikten sonra aşır nazik bir şekilde ürünü geri istediler tekrar gözden geçirmek için, videolu kanıt vs. istediler bayram bitişinde göndermeyi planlıyorum.

Galiba dahili birim ve harici birim durumunu yanlış dile getirmişim forumda; dahili birimi devre dışı bıraktıktan sonra problem çözüldü. Test amaçlı harici birimi devre dışı bıraktım problem devam etti. Bu saatten sonra problemi monitördeki kılcal çiziğe bağlamazlar diye ümit ediyorum.

2. teknik servis sürecini ve sonucu da sizlerle paylaşacağım.

Geri
Yukarı