Montaj Sonrası BIOS'ta Neler Yapılmalı?

• Konuyu başlatan Classified
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B
C

Classified

Ziyaretçi
Diyelim ki PC topladık montajı yaptık ve sonra çalıştırdık. Sıra geldi BIOS ayarlarına.Benim en korktuğum BIOS ayarlarını ne şekilde yapacağız? Yaparsak ne olur yapmazsak ne olur? Neler önemlidir şeklinde bilgi verirseniz çok güzel olur. Biliyorum ki farklı BIOS'lar var ama önemli noktalar neler?

Mesela Recep Baltaş kardeşimiz videonun 56:50 başlayıp ayarlar yapıyor yaklaşık 7 kere yeniden başlatıyor felan açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ayarların da yapacağın bir şey yok. Sadece Ram'ler bazen çalışması gereken frekans'ta çalışmaz. O zaman bios yardımıyla frekans ayarı yaparsın.

Montajdan sonra bir yerde Boot ayarında bir hata yaptım. Bu hata yüzünden USB bellek boot listesinde çıkmadı. Bunun dışında yapılması gereken ayar sayısı en fazla 5 ayardır. Modern sistemler zaten Windows'a göre ayarlanmış. O sisteme de öyle bir Mac kurmak istedim ki ah ah :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı