Çözüldü Monterey boot Config çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ENES091903

Decapat
Daha fazla  
RAM
8gb DDR3
SSD veya HDD modeli
Intenso 120GB SSD, Toshiba 1TB HDD/ODD
Ekran kartı
İntel Graphics 5500U, NVIDIA 930M
Anakart
laptop olduğu için bilmiyorum
İşlemci
İntel Core İ7 5500U
Şimdiye kadar üçden fazla kez broadwell Config ile Monterey kurulumu yaptım sonrasında Wine geçtim Monterey kurulu olduğu diski diskpart ile formatladım ama bir sorun var. Şimdi dün indirdiğim Monterey imajını yazdırdım USB diskime şimdi EFI'yi kaç kez attım bilmiyorum ama bir türlü olmuyor. Ekranda yazı falan yazmıyor hiç öyle siyah ekranda kalıyor. Uygun Config'i de atıyorum buraya da yüklüyorum bu arada Config'i hiç düzenlemedim stock broadwell Config osxinfodan indirdim.

Bir de OpenCore adında yanlarında tarihte yazan txt dosyaları gelmiş USB'min EFI klasörüne içlerinde şu yazı yazıyor.
00:000 00:000 ocm: Failed to start image - already started.
00:042 00:042 bs: Failed to start OpenCore image - already started.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl çözdüğünü belirt ve diğer konuların için yeni konu aç.

Öncelikle içine Mac kurulacak disk biçimlendirilir. Sonrasında içine Windows kurulu olan diski bilgisayardan çıkarıyoruz ve öyle kuruyoruz. Kurulum işlemi bittikten sonra takabilirsiniz. İnternette çok fazla çözümü yok bu kesin çözümdür.
Bizim EFI'yi kullanınca boot ekranını geçiyor derken OC ekranı geliyor mu?

Yok hiçbir şey gelmiyor şu an USB de sizin imaj ve efiniz kurulu takıyorum USB'den boot ediyorum yazı ekran falan gelmiyor sadece bir kere imleç ynıp sönüyor sonra otomatik olarak Windows açılıyor ya aslında önceden böyle değildi ben Mac yüklemeyi becerdim ama USB'siz boot etmeyi beceremedim sonra Windows'tan Mac'i diskpartla sildim o zamandan beri böyle çalışan şeyleride çalıştırmıyor bu bilgisayar yok mu bir yöntemi bilgisayarın tüm her şeyini ilk günkü gibi yapimde bir daha yükleyelim çünkü olacak gibi değil önceden sorunsuz çalışıyordu diskpart yaptım böyle oldu.

Diskpart ile alakası pek olmaz. Ventura ile dener misin bir de?

Oclp sorunu olmaz değil mi ? Bir de düzgün kimse anlatmıyor çözümü ama senin bilgine güveniyorum buradaki herkes bayağı bilgili o yüzden belki çözeriz ya.

Dosya Ekleri

• 17120865771764375207723697768980.jpg
    17120865771764375207723697768980.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 8
Ventura ile dene.

Tamamdır.

Ventura ile dene.

İmajı USB'ye kurdum yeni EFI ve kurulum sonrası dosyaları indirdim sonuç değişmedi yine siyah ekran geliyor sonra direkt Windows 10'a geçiyor. Sanırım imajdan kaynaklı değil Config'den bunu düzenliyebilecek biri var mı ya da nasıl düzeltiriz ?

Nasıl çözdüğünü belirt ve diğer konuların için yeni konu aç.

Öncelikle içine Mac kurulacak disk biçimlendirilir. Sonrasında içine Windows kurulu olan diski bilgisayardan çıkarıyoruz ve öyle kuruyoruz. Kurulum işlemi bittikten sonra takabilirsiniz. İnternette çok fazla çözümü yok bu kesin çözümdür.

Çözüm

Geri
Yukarı