Monterey kurduktan sonra M.2 SSD görünmüyor

Conficker

Femtopat
Daha fazla  
Selam,
Monterey kurduktan sonra sistemime Windows kurulu olan NVMe2 SSD'i ne BIOS'da ne de Boot'da bir türlü göremiyorum. BIOS'u restore defaults yaptığım halde hiçbir türlü Windows'u boot edemedim. Ne BIOS da gorunuyor M.2 ne de Boot'da.
Bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet zaten şuan hackintosh'un calısmasıyla ilgili hiç bir problem yok. problem windows kurulu makinenin kurulu olduğu nvme2 i hiç bir türlü görmüyor. Ne biosda ne bootda... Slot değiştirdim, cıkarıp taktım, bios fw update yaptım, biosda restore defaults yaptım ama nafile...

EasyUEFI ile OpenCore'u eklemeye çalıştığımda ben de bununla karşılaşmıştım. Bu durumda Windows Boot Manager'ı Windows kurulum USB'si üzerinden düzeltmeniz lazım. Sonrasında tekrardan USB'siz boot istiyorsanız 2. EFI bölümü oluşturup oraya OpenCore'u yerleştirirsiniz.
Bu arada SSD'ye yerleştirdiğiniz OpenCore BIOS'da gözüküyor değil mi?

EasyUEFI ile OpenCore'u eklemeye çalıştığımda ben de bununla karşılaşmıştım. Bu durumda Windows Boot Manager'ı Windows kurulum USB'si üzerinden düzeltmeniz lazım. Sonrasında tekrardan USB'siz boot istiyorsanız 2. EFI bölümü oluşturup oraya OpenCore'u yerleştirirsiniz.
Bu arada SSD'ye yerleştirdiğiniz OpenCore BIOS'da gözüküyor değil mi?
Bende opencore/hackintosh ayrı bir ssd'de kurulu. Onda bir sorun yok düzgün bir şekilde görünüyor ve çalışıyor.
Windows Nvme2 de kurulu onu gormuyor bir tek. Usb bootloader ile tekrar bir bakayım öyle deneyeyim en iyisi..

Hocam CSM açınca SSD gözüküyorsa Windows EFI'si zarar görmüştür. Eğer böyleyse üstteki mesajda attığım EFI düzeltme işlemini uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı