OpenCore Monterey'de İzleme Dörtgeni'ni Aktif Etme

RAM
8 GB 2133 MHz DDR4 RAM
Ekran kartı
Intel HD Graphics 530
İşlemci
Intel Core i7 6820HQ
Herkese merhaba. Cihazımda Monterey kurulu. Touchpad normal işlevini görüyor tıklaması vs çalışıyor. Fakat izleme dörtgenine baktığımda bulunamadı yazıyor. Haliyle hareketleri kullanamıyorum. Gerekli kextleri yükleyip denedim çalıştıramadım.
Laptop modelim: Dell Precission 3510.

Ekran Resmi 2022-01-31 12.07.04.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Cihazımda Monterey kurulu. Touchpad normal işlevini görüyor tıklaması vs çalışıyor. Fakat izleme dörtgenine baktığımda bulunamadı yazıyor. Haliyle hareketleri kullanamıyorum. Gerekli kextleri yükleyip denedim çalıştıramadım.
Sistem Özelliklerim:
Dell Precission 3510.
Intel Core i7 6820HQ.
Intel HD Graphics 530.
8 GB 2133 MHz DDR4 RAM.

Eki Görüntüle 1289572
Gerekli kextler derken hangi kextleri denediniz? Buradan cihazınızın TrackPad'ine göre gerekli kexti indirip kullanmayı deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • VoodooPS2,
  • VoodooI2C,
  • VoodooI2CSynaptics
Kextlerinin, Kexts klasöründe ve configinde olduğundan emin ol. Confige OpenCore Configurator ile mi işledin, ProperTree ile mi? OCC ise onun yerine ProperTree kullan, zira duplicate'i zaten engelliyor. Config dosyanda ACPI > Patch'e, OSI to XOSI yaması ekledin mi? Ayrıca ACPI klasöründe GPI0 mı var, XOSI mi?

• VoodooPS2,
  • VoodooI2C,
  • VoodooI2CSynaptics
Kextlerinin, Kexts klasöründe ve Config'inde olduğundan emin ol. Config'e OpenCore Configurator ile mi işledin, ProperTree ile mi? OCC ise onun yerine ProperTree kullan, zira Duplicate'i zaten engelliyor.

OpenCore Configurator ile işledim ProperTree ile deneyeceğim şimdi hocam.
  • VoodooPS2,
  • VoodooI2C,
  • VoodooI2CSynaptics
Kextlerinin, Kexts klasöründe ve configinde olduğundan emin ol. Confige OpenCore Configurator ile mi işledin, ProperTree ile mi? OCC ise onun yerine ProperTree kullan, zira duplicate'i zaten engelliyor. Config dosyanda ACPI > Patch'e, OSI to XOSI yaması ekledin mi? Ayrıca ACPI klasöründe GPI0 mı var, XOSI mi?
Patch klasörüne OSI to XOSI yaması ekli hocam. ACPI Klasöründe XOSI var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı