Mor ve Ötesi vs. maNga

Türkçe Rock'un en sevdiğim grupları arasında ikisi de. Ama bana göre ''Dünya Yalan Söylüyor'' albümü mükemmelden de ötedir. Diğer yandan Eurovision performanslarında MaNga bir harika yarattı We Could Be The Same ile. Son görüş olarak ben Harun Tekin'in sesini çok sevdiğim için ve en sevdiğim müzisyen Kerem Kabadayı olduğu için Mor ve Ötesi diyorum. Ama dediğim gibi tamamen kişisel bir görüş.

MANGA 2004 Mimarsinan Üni bahar şenliklerinde yumurta yağmuruna tutulan grup.
Kitlesi bellidir. Yer yerde satmaz, her ortamda sevilmez.
Mevcudiyetini Linkin park a boçludurlar muhtemelen.

Konu açılalı çok olmuş yine de cevaplayım. MaNga tek atar. Solist ferman abi 1-0, gitaristler yağmur ve cem abi 2-0, baterist özgür can abi 3-0, kariyer maNga 4-0, Eurovision karşılaştırması maNga onda da önde 5-0, kitle manga 6-0, şarkı manga 7-0, başarılar maNga 8-0, konserlerde mekan doluluğu maNga 9-0, daha kalmadı.

Konu açılalı çok olmuş yine de cevaplayım. Manga tek atar. Solist ferman abi 1-0, gitaristler yağmur ve cem abi 2-0, baterist özgür can abi 3-0, kariyer manga 4-0, Eurovision karşılaştırması manga onda da önde 5-0, kitle manga 6-0, şarkı manga 7-0, başarılar manga 8-0, konserlerde mekan doluluğu manga 9-0, daha kalmadı.

Adamlar 2010'dan sonra adamakıllı şarkı yapamadı. Albümlerinin çoğu tutmadı Efe yılmaz gruptan ayrıldıktan sonra manga düşüşe geçti. Ama belli oluyor mor ve ötesi dinlemediğin. Mor ve ötesi gerçek bir rock grubudur git albümlerindeki çoğu şarkıyı dinle. Manganın sadece Instagram'da popüler olmuş şarkılarını dinledin herhalde manganın o popüler şarkıları kadar kötü şarkıları da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı