Sürprizbozan Mortal Kombat 1 ölmeye gidiyor mu?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba dostlar. 4 ay sonra bir genel inceleme ve oyunun durumundan bahsetmeye karar verdim. İlk başlarda ne kadar güzel olsa da sonradan baktığımda ilgisiz alakasız olan oyuna döndü. (Globalde boykot edilmeye başlanmış sanırım)

Hala oynarım ama bir MKX MK11 seviyesinde olmadığı için hayal kırıklığı oldu benim için. Eksikleri sebepler olarak sıralayacağım.

1- Oyun İnjustice 3 olarak yapılıyor iken gitmişler MK1'e çevirmişler. Hatta o kadar amatörler ki oyun dosyaları, razer synapse gibi yerlere bakarsanız MK12 yazıyor. İsmini bile son anda değiştirmişler.

Pazarlama stratejileri, reklam, trailer vb. Konusunda başarılı oldular fakat çok fazla şeyler vadettiler neredeyse hiçbiri olmadı. (CP 2077 misali)

2- Oyun ve DLC leri çok pahalı. Rakip oyunlar 45 dolar iken MK1 70 dolar.

3- İçerikleri çok az. Customization kısıtlı, karakter leveli kasmak zor, oyun içi kristali kasmak bile imkansız derecesinde. Shoptaki skinleri bile alacaksan para vermek zorundasın. Kısaca kendine amaç koyamıyorsun.

Bir sezon 60 gün ve İnvasion sezonunu 2-3 günde bitirebiliyorsunuz. Geriye kalan 57 58 gün? Boss savaşı namına birşey yok klasik dövüyorsun Shang Tsung'u.

4- Hikaye vasat. İlk izlediğimde hoş gelmişti fakat tekrardan bir bakınca anlamsız ve devam ettirilemeyecek bir hikayenin olduğunu anladım. İşleyişi çok anlamsızdı. Hikayedeki turnuva bile saçmaydı.

5- Grafikleri MK11 ile aynı fakat MK11 deki efektler, parçacık detayları, gölgelendirmeler, kenar yumuşatma daha iyi olduğu için MK1 kötü gözüküyor.

6- Oynanış anlamında dengesizlik var. Hem kameolar oyunu bozuyor hemde bir komboda %50 kombo yapabiliyorsunuz şaka gibi. Mortal Kombat'la alakası olmayan adam "bu nasıl kombolar gereksiz uzun nasıl keyif alayım pro muyum ben?" der.

7- Adam gibi güncelleme fln yaptıkları yok. 2 gün önce güncelleme geldi sadece yeni kameo o da 5 dolar (KP1 sahibi değil iseniz). Kaç kere sunucuları patladı hiç özür hediyesi bile vermediler.

Not: üst yetkililer (WB) izin vermediği için hazır olan güncellemeleri yapamıyorlarmış.

8- Eminim şuan Suicide Squad'ı düşündükleri için MK1 umurlarında değil. Bu kafayla giderlerse o oyunu da batıracaklar.

Okumak istemeyenler bu videoyu izleyebilirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@engin beyefendi Hocam siz MK1 oynamıştınız görüşünüzü düşüncenizi almak isterim.

@NotAKnightAnymore Hocam sizde MK1 almayı düşünüyordunuz bu konuyla kararınızı verirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ranked'da bana %68.5 (Fatal Blow ile) kombo yapmıştı biri, cidden garip. Evet, grafikler ve hikaye cidden rezalet durumda MK11'e göre.
%68 ilginçmiş. Tek güzel şey Coni S tier ve oynaması zevkli. Ama onda da yıldız barını doldurup kullanana kadar maç bitiyor maalesef.

Grafikler daha çok arcade gibi ama yine de güzel grafikleri var bence. Oyunu yaklaşık 100+ saat oynadım ve gerçekten çok eğlenceli fakat kesinlikle aşırı dengesiz. Oynarken kanser hastası oluyorum. 8 şubattaki güncellemeyle raiden, kano gibi bozuklukları düzeltmezlerse bu oyun batacak.

Ve güncelleme ay sonuna ertelendi 😁

Son düzenleme:
God ligine kadar çıktım fakan oyundaki kameo olan stryker tamamen dengeleri bozuyor. Yaşadığım durumu çok basit anlatayım, karşımda baraka vardı, herif geldi bana 3-4 saniyelik kombo yaptı fakat comboların hepsini guard alarak engelledim, engellektikten sonra ne olması beklenir? Bana karşı hamle yapma şansı gelmesi lazım değil mi? Dövüş oyununun kuralı budur, adam senin combonu guardladıysa karşı hamle yapar ve sen de hasar alman gerekiyor fakat öyle olmuyor.

Baraka kendi kombosunu engellediğini gördüğü an, combonun bitimine 1 saniye kala stryker'ı bomba atması için çağırıyor ve stryker, bakaraka'nın engellenin combosunu bitirdikten hemen sonra geliyor ve bomba atıyor, bomba attığı için adama karşı hamle yapamıyorsunuz. Yani herif sırf karşı hamle yapamayım diye, yaptığı hatanın cezalandırılmaması için stryker'ı abuseluyor. Ha bazılarınız diyecek ki "guard almaya devam et bombayı yememek için" fakat bombayı yememek için guard aldığımda baraka blocklanmış combosunu çoktan bitirmiş oluyor ve ben guard halindeyken beni grab'liyor, yani her şekilde sizi cezalandırıyor. Karşı hamle yapamıyorsunuz. Oyunun gameplay'inde bozukluk var maalesef.

Oyuna Homelander gelene kadar ara vereceğim veya arada 1-2 maç atıp çıkarım, SF6 oynayacağım ben.

God ligine kadar çıktım fakan oyundaki kameo olan stryker tamamen dengeleri bozuyor. Yaşadığım durumu çok basit anlatayım, karşımda baraka vardı, herif geldi bana 3-4 saniyelik kombo yaptı fakat comboların hepsini guard alarak engelledim, engellektikten sonra ne olması beklenir? Bana karşı hamle yapma şansı gelmesi lazım değil mi? Dövüş oyununun kuralı budur, adam senin combonu guardladıysa karşı hamle yapar ve sen de hasar alman gerekiyor fakat öyle olmuyor.

Baraka kendi kombosunu engellediğini gördüğü an, combonun bitimine 1 saniye kala stryker'ı bomba atması için çağırıyor ve stryker, bakaraka'nın engellenin combosunu bitirdikten hemen sonra geliyor ve bomba atıyor, bomba attığı için adama karşı hamle yapamıyorsunuz. Yani herif sırf karşı hamle yapamayım diye, yaptığı hatanın cezalandırılmaması için stryker'ı abuseluyor. Ha bazılarınız diyecek ki "guard almaya devam et bombayı yememek için" fakat bombayı yememek için guard aldığımda baraka blocklanmış combosunu çoktan bitirmiş oluyor ve ben guard halindeyken beni grab'liyor, yani her şekilde sizi cezalandırıyor. Karşı hamle yapamıyorsunuz. Oyunun gameplay'inde bozukluk var maalesef.

Oyuna Homelander gelene kadar ara vereceğim veya arada 1-2 maç atıp çıkarım, SF6 oynayacağım ben.
Bende Grandmaster ligine çıkıp bırakmıştım ve dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Oyunda ana karakterlerde sadece Johnny, Ashrah, Liu gibi karakterlerde frame bozukluğu var. Fakat asıl bozukluk kameolarda.

Dediğiniz gibi vuruşları engellesen bile Stryker geliyor sallıyor bombayı. Hatta asıl sinir bozucu tarafı adam special bastı sen punishlediğin anda gelip bomba atarak kombonu bozması.
Mesela Sub Zero ile armor special atarak strykerin bombasına engel olunabiliyor ama o da her zaman tutmuyor sıkıntılı.

Zaten bugünkü güncellemede Stryker, Kung Lao kameo gibilerine hiç dokunmamışlar ama Peacemaker karakterini baya sevdiğim için oynamaya devam edeceğim. Janet Cage de direkt kırık sento V2 olmuş.

@S1Lver Raiden, Kano, Stryker bunlara hiç dokunmamışlar adamlar yapıyor bu sporu :D

Uzun zamandır Peacemaker gelişi ile birlikte yüksek boyutlu bir yama geleceği söyleniyordu. Barrunn gibi yayıncılarda bunun gazına geldi. Sonuç olarak ortada bir yama var ama resmen rezillik. Adamlar cross-play'i daha dün gelen güncellemeyle birlikte getirdi. Onun dışında kayda değer herhangi bir şey göremedim. Invasions skinlerini daha da çok azaltmışlar. Zaten bu mod başlı başına saçmalıktı. Customization'a eklenen yenilik yok. Grafikler berbat ötesi. Her şeyden önce kameo sistemi dengesizliği hala devam ediyor.

Oyunun tek güzel yanı kombo hareketlerinin görsel güzelliği. Oyunda dengeden yana hiçbir şey yok. MK11 her anlamda bu oyundan 3-4 gömlek daha üstte. Çok sonradan çıkartıp bir oyunu nasıl önceki oyununa göre daha çok downgrade edebilirsin anlayamadım. En basitinden karakter dizaynı ve tiplemeleri olarak MK11 çok daha iyi ve gerçekçi. Karakter introları olarak çok daha iyiydi. Mizahi açıdanda repliklerle güldürüyordu. Grafik açısından da çok daha gerçekçiydi. Bu oyunla beraber Mortal Kombat serisine bakış açım resmen değişti. Ed Boon ve NRS bu sefer gerçekten başaramadı. MK11'e MK10'dan sonra laf eden kitle şuan MK1 sonrası MK11'i mumla arıyor.

Bu oyundan bir şey anlamadım valla adam sindel alıp aralıksız vuruş spamlıyor bana. Modern kontroller koysalar keşke biraz bizde oynayabilsek illa atari kolu mu alacaz anlamadım arkadaş.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı