Mortal Kombat 11 FPS Kilidi ve Nvidia DSR Hakkında

mka1923

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mali Müşavir
Oyunu Steam üzerinden satın aldım.
Oyunda iki problem yaşamaktayım.

Birincisi, 60 FPS kilidi var bunu kaldıramıyorum.

İkincisi, çözünürlük en fazla 1080P oluyor. Ekran kartım NVIDIA GTX 1070 ve DSR açık. Tüm oyunlarda 2K bazen bazı oyunlarda 4K olarak yükseltip oynadığım oluyor fakat bu oyunda 1080P üzerinde bir çözünürlük seçenek olarak karşıma gelmiyor.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Bu sekilde oyundan istediğim performansı alamıyorum.

Mortal Kombat gibi dövüş oyunlarında o kilidi kaldırman mümkün değil. Çünkü oyun buna göre optimize ediliyor karakterlerin 60 FPS üzerinde çizimleri mevcut değil.

Daha çok rekabetçi sistemi için bu özellik, Online oynadığında herkesin aynı FPS'yi alması için sanırsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS kilidi, hem ortak platformlarda eşit bir şekilde oynanması için hem de Fatality vs yaparken tuşlara kusursuz zamanlama ile basın diye konulmuş diye okumuştum bir yerde.

DSR için ise, oyunun exclusive fullscreen olmadığından şüpheleniyorum. Eğer borderless windowed modunda çalışıyorsa (ki kesin öyledir, Unreal Engine oyunu) DSR kullanabilmeniz için masaüstünü de arzu ettiğiniz çözünürlüğe getirip oyunu öyle açmanız gerekiyor. O zaman oyun o çözünürlüğü görecektir.

Merhaba,
Oyuna girmeden nvidia uygulamasından mı öncelikle?
Şuan tekrar denedim. Hiç bir yerden hiç bir şekilde DSR kullanarak 1080p üzerine çıkamıyorum. Ama diğer tüm oyunlarda çıkabiliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı