Mortal Kombat X kaldıracak AMD tabanlı 1700 TL'ye sistem

Mehmet berkan

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığındanda anlaşılacağı gibi Mortal Kombat X oyununu akıcı bir biçimde oynatacak AMD tabanlı 1700 TL'yi geçmeyecek bir sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı işlemcinin apu olup olmamasına göre değişebilir. Şimdiden hepinize teşekkürler arkadaşlar.:cool::D

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun. Neden AMD tabanlı bir sistem istediğinizi sorabilir miyim?
Bu bütçeye İntel toplanılabilir.
Ekran Alıntısı.PNG

Buyurun. Neden AMD tabanlı bir sistem istediğinizi sorabilir miyim?
Bu bütçeye İntel toplanılabilir.

Çünkü intel biraz pahalı. Ben de çok pahalı işlemci almayıp ileride daha fazla oyun oynamak için ekran kartına ağırlık vermek istiyorum. Bu yüzden AMD istedim.

Çünkü intel biraz pahalı. Ben de çok pahalı işlemci almayıp ileride daha fazla oyun oynamak için ekran kartına ağırlık vermek istiyorum. Bu yüzden AMD istedim.
AMD ucuz, intel pahalı muhabbeti yapmayalım lütfen. AM3 soketi çok eskidi, FX serisi malum. İ3 4160 ve 750Ti ile bir sistem toplanabilir. Geliştirmeye açık olmak istiyorsan APU bir sistem toplayabilirsin.

Dedikleriniz mantıklı. Özellikle 750Tİ'ı demeniz süper oldu. Aklıma gelmemişti. Bir de oyunun istediği en düşük işlemci i5 750. O yüzden AMD konusu açıldı.

Dedikleriniz mantıklı. Özellikle 750Tİ'ı demeniz süper oldu. Aklıma gelmemişti. Bir de oyunun istediği en düşük işlemci i5 750. O yüzden AMD konusu açıldı.
Bahsettiğiniz İ5 yıllar öncesinin yani ilk nesil İ5. O işlemci güçlü değil ve eski yani. O yüzden kafanız İ3 İ5 e takılmasın. Mimari daha önemli bir etken.

Anladım. :):)

Peki i3 işlemciler kaç çekirdekli ve skylake i3 işlemcilere geldi mi ? Yada skylake olmayan ama en iyi i3 işlemci nedir ?

Şu işlemci skylake midir onu da sorayım. İçim rahat etsin :D
v2-79084_small.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı