Mosfetler en fazla kaç derece olmalı?

@Micsiz öncelikle 1 senelik konuyu hortlatmışsınız bu ceza sebebi, umarım yemezsiniz de arkadaş zaten değerleri görememiş bu da ölçen sensörün olmadığını gösterir.

Hazır konu hortlamışken demek isterim ki benim mosfetler O.C yapınca 115 dereceye kadar çıkıp sonra işlemci hızını düşürüyor. O yüzden 4.5GHz üstüne çıkmıyorum.

115 derece ne hocam MOSFET soğutucusu yoksa bence overclock bile yapmayın o anakartda.
İşin kötü yanı mosfet soğutucusu ve ek olarak üstüne fan eklenmiş olması durumuna rağmen öyle olması. Z170 serisi ucuz anakartların hepsi böyle ben modifiyeli 6/12 çekirdek işlemci kullanıyorum diye 4.5GHz üstü O.C yapına 100W üstü çekiyor ve mosfetler aşırı ısınıyor. Şuan ki haliyle oyun oynarken en fazla 60 derece.

Son düzenleme:
İşin kötü yanı MOSFET soğutucusu ve ek olarak üstüne fan eklenmiş olması durumuna rağmen öyle olması. Z170 serisi ucuz anakartların hepsi böyle ben modifiyeli 6/12 çekirdek işlemci kullanıyorum diye 4.5GHz üstü O.C yapına 100W üstü çekiyor ve MOSFET'ler aşırı ısınıyor. Şu anki haliyle oyun oynarken en fazla 60 derece.

Anladım yapacak bir şey yok o zaman ben overclocklu maksimum 62 dereceyi gördüm.

MOSFET'ler 150 derecelere kadar dayanabilir. Endişelenmen gereken RAM ve chipsetler. Uzun süre sıcak kullanımda soğuk lehim oluşma veya arızalanma olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı