.mosk Virüsünden nasıl kurtulunur?

Basit virüslü programı veya dosyayı tespit ettiyseniz başlat>çalıştır>msconfig> ve ön yükleme güvenli mod olarak başlayın. Yani ses ağ vs. her şey kapalı şekilde açılacak, dosyayı silin çöpten de silin bitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun.
AV kullanmamanın zararları. :)

aynı şey benimde başıma geldi 4 5 gün önce ve kaç yıllık fotoğraflar falan önenmli dosyalar hiçbirini kullanamıyorum bir not bırakmışlar biz dosyalarınızı şifreledik eğer 1000$ verirseniz geri açarız diye bu da imkansız birşey mecburen vazgeçmem lazım yabancı sitelere de baktım çözümü yokmuş

Hocam bu fidye yazılımlarını nasıl bulaştırıyorsunuz?
Tedbir almayarak, AV kullanmayarak, "benim cihazıma mı zararlı bulaşacakmış? Ben Trump'ın oğlu muyum? İş adamı mıyım? Holding sahibi miyim?" diyerek, önüne gelen her siteye girerek, bulduğu her programı indirerek...

O zaman en güvenli Antibiyotik programı. Benim hiç indirmek alışkanlığım yok.
"Antibiyotik" değil. AV programı. Aklınızda yanlış kalmasın diye söylüyorum. :)

Evet. Sanal dünyada güvende kalmanın en iyi yolu kaliteli bir AV yazılımı kullanmak.
Kaliteli bir AV kullanmayan veya yetersiz yazılımlar kullanarak korunduklarını zannedenler ise konudakine benzer bir şekilde yaşanabilecek üzücü sonuçlara katlanacaklardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı