Motion blur açık iken oyun kastığında hisseder miyim?

İşletim sistemi
Windows 10

dadashaktan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar mesela bir oyunda 30-40 FPS alıyoruz oyunun kastığı belli oluyor hissediyoruz, Motion blur açtık dönerken etraf bulanık oluyor ya oyun sanki kasmıyor hissiyatı verir mi? Üstünü biraz örter mi? (pek anlatamadım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar mesela bir oyunda 30-40 FPS alıyoruz oyunun kastığı belli oluyor hissediyoruz, Motion blur açtık dönerken etraf bulanık oluyor ya oyun sanki kasmıyor hissiyatı verir mi? Üstünü biraz örter mi? (pek anlatamadım)

Evet konsollarda olan şey tam olarak bu.
Yani cevap evet eğer 30-40 FPS alıyorsanız kasma hissiyatını giderir.

Zevkiniz ne isterse açın ama performans ile alakası yok tamamen FPS ne bağlı kasma mevzusu sadece şöyle olabilir sen GTA 5'te 60 FPS akıcı bir şekilde oynarken Valorant'ta 60 FPS oynuyorsun ve kasıyor bu optimizasyon ile alakalı.

Zevkiniz ne isterse açın ama performans ile alakası yok tamamen FPS ne bağlı kasma mevzusu sadece şöyle olabilir sen GTA 5'te 60 FPS akıcı bir şekilde oynarken Valorant'ta 60 FPS oynuyorsun ve kasıyor bu optimizasyon ile alakalı.

Eski PS4 ve Xbox One gibi konsollarda çoğu oyun 30FPS olmasına rağmen kasdığını hissetmememizin tek nedeni Motion blurdur.

RDR 2 optimizasyonu iyi mi? Yükleyeceğim de.

Şahsen ben laptopumda pek aşırı bir fark görmüyorum Warzone 2 de.

Bu Motion blur ayarı birçok oyunda daha güzel oluyor bu arada. Özellikle yarış oyunların da açtığım da çok güzel geliyor gözüme araba hızlanınca falan gerçekçi hissettiriyor.

Geri
Yukarı