Motor ehliyeti nasıl alınır?

audiseverim

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 R5 3500
Bu aralar motorlara ilgim var, ortalama ücreti ne kadar ve bu motor gücüne göre nasıl değişiyor? Mesela 1000 CC motor kullanmak için hangi ehliyet lazım ve bu ehliyeti direk alabiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
24 yaşını doldurmuş olman veya 24 yaş koşulunu karşılamıyorsan 20 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olman gerek A ehliyeti alabilmen için. A ehliyeti bütün CCleri kapsıyor. A1 125CC'ye kadar, a2 600 CC'ye kadar almana izin veriyor.

Ücretleri de sınıfa göre değişiyor. Ben 2023 Nisan ayında A aldım. Sınav 200 küsür liraydı. Kurs ücreti de 4500 liraydı.

Bu aralar motorlara ilgim var, ortalama ücreti ne kadar ve bu motor gücüne göre nasıl değişiyor?
Fiyatlar çok değişiyor.
Mesela 1000 CC motor kullanmak için hangi ehliyet lazım ve bu ehliyeti direk alabiliyor muyuz?
A1 ole 125 CC'ye kadar, A2 ile 600 CC'ye kadar, A sınıfı ile hepsini sürebiliyorsun ama yaş ve deneyim şartları var duruma göre.

Yani önce A2 almam lazım 2 yıl A2 kullanınca Normal A ehliyeti alıp 1000 CC sürebiliyor muyum mesela? Peki ben 18 yaşındayım alsam A2 600CC'ye kadar mı izin var?

@audiseverim Sürücü kursu değilim. Fiyat veremem. Ehliyet için de anlatıyorum işte nasıl olduğunu. Neyi öğrenmek istediğine dair detay vermen lazım.
Yok ehliyet için şeyi sormuştum mesela araba ehliyeti için direksiyon sınavı falan var ya o motorlarda nasıl oluyor diye.

Geri
Yukarı