Motor ehliyeti

arelsmirnov

Femtopat
Daha fazla  
Ocak 2022 de 18 yaşıma gireceğim ve araba, motor ehliyeti alacağım. Motor ustası bir arkadaşım var şu an alma motor ehliyetini araba ile beraber al en azından dosya parası vermezsin iki sefer dedi bende bulduğum motoru bekletmeye karar verdim. Aklıma takılan şu ki ben araba da alsam motor da alsam iki tane dosya parası vereceğim farklı vasıta sonuçta. Şu an motoru alsam olur mu yoksa 18 doldurmayı beklemeli miyim?

Motor alabilirsiniz fakat trafiğe açık alanda kullanamazsınız. Ceza yersiniz.

Motor alabilirsiniz fakat trafiğe açık alanda kullanamazsınız. Ceza yersiniz.

Biliyorum zaten alacağım motor 50 CC olacak o da A1 motor ehliyeti ile kullanılıyor. A1 motor ehliyeti ise 16 yaşında alınıyor ben de 17 yaşındayım şu an A1 için reşit yaştayım sadece dosya parasını sormuştum.

Biliyorum zaten alacağım motor 50 CC olacak o da A1 motor ehliyeti ile kullanılıyor. A1 motor ehliyeti ise 16 yaşında alınıyor ben de 17 yaşındayım şu an A1 için reşit yaştayım sadece dosya parasını sormuştum.
Anladım. Her sınıf ehliyet için ayrı para ödenmesi gerekiyor. 18 yaşında alın derim. Daha üst sınıfını alabilirsiniz.

Eğer 125 cc üstü motor sürmeyi planlıyorsanız bekleyip A2 almanız daha mantıklı olur. B sınıfı ile aynanda alınınca daha ucuza geliyor mu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı