Motora Çarpıp Kaçan Kadını Savunan Adam

“Ya çek sağa ya da dağıtırım arabanı,” kafasındaki kameraya olay arayan bir motorcunun hayallerindeki olaya denk gelmesi. Ama ortamdaki doblocu dayı yüzünden hayallerin suya düşmesi. İyi ki ordaymışsın doblocu

Videoda kadının arabasının ilk görüntülerine bakın. Motorun sol aynasında gözüküyor. Motorcu sola geçeceği sırada ne yazık ki kadının görüşü, arabasının a sütunundan dolayı yok! Yani motoru görmüyor! Yani bir saniye önce sağa dönmekte olan motoru halen sağa dönüyor zannediyor! Şimdi ne yani görmemiş. Tonla tacizci kornana rağmen özür dilemiş. Napacan sana hafifçe sürttü diye sağa çektirip üstüne mi yürüyecen? Tutanak tutacakmış? Tutanak için hasar gerekir. Derdi kadını ezmekti, doblocu işi çözdü
O motorla kadını nasıl ezecekti? Kafanız değişik olmuş gece anlaşılan, sakinleyin öyle cevap yazın.

Hayır, doblocu işi çözmeyip adama hakaret ederek işi karıştırdı.

Yahu, A sütünundan görmüyor diyorsunuz da adam yolunda giderken kadın iki araba ve motor arasında hızla geçip motora vuruyor.
Burada suçlu motorlu mu? Trafik bilmeden yazıyorsunuz ya, daha araba sürmemiş olmama rağmen iddiaya da girerim, milletten iki kat dikkatli trafik okurum. Böyle şeyler araba kullanınca başıma gelmesin diye.

Sizin cidden kafanız değişik olmuş. Kafanızı boşaltın öyle gelin. Anlattığınız şeyden bile emin değilsiniz.

Dayı sen ne anlatıyon ya ? Motorsikletten düşmek basit birşey mi sanıyorsun? Değil 80 90 km, 50 km hızla bile kolunu bacağını bı yere carpsan haftalarca ağrı çekersin. Hepimiz araç kullanıyoruz görmeme gibi bir durum söz konusu olamaz. Göreceksin trafiktesin sen. Kimsenin canına kast edemezsin. İki araçta da hasar var çizikler vs var. Ayrıca öyle surtupte kafana göre basıpta gidemezsin.

Aynı şekilde su doblodan inen yaratığı savunman gerçekten insanlık dışı. Bayan o bayan diye olayı bilmeden olaya atlayan adam gelip tanımadığı insanın "bayan" olan annesine sövüyor. Ne kadar yardımsever bir kişi evet çok haklısın. Şu çocuk inan ki dava etse tonlarca tazminat alır ki hakkıdır.
Bizler robot değiliz, insanız. Görmeyebiliriz, duymayabiliriz. Kadının yerine koy kendini. Görmediğin birine değiyon. Ne olduğu belli değil. Arkandan yanından bağırarak, inleyerek, sürekli kornaya basarak taciz eden biri. Camı açıp özür dilemek istediğinde lanlı lunlu tehditler savuran öfle krizinde biri. Böyle bir durumda istediği gibi basar gider. Karşısında sağlıklı biri yok çünkü. Ne konuşacan bu adamla kendinde bile değil

Napacak avazı çıktığı kadar bağıran adama? Yandaki mersodaki erkek sakince izah ediyodu, taktı mı hiç onu?

Asıl davada motorcunun başı yanar. Kadın görmedim diye savunma yapar ki, a sütunu ispatlı olarak belli. Asıl motorcu trafiği tehlikeye sokmak, tehdit ve hakaretten hak ettiğini bulur
O motorla kadını nasıl ezecekti? Kafanız değişik olmuş gece anlaşılan, sakinleyin öyle cevap yazın.

Hayır, doblocu işi çözmeyip adama hakaret ederek işi karıştırdı.

Yahu, A sütünundan görmüyor diyorsunuz da adam yolunda giderken kadın iki araba ve motor arasında hızla geçip motora vuruyor.
Burada suçlu motorlu mu? Trafik bilmeden yazıyorsunuz ya, daha araba sürmemiş olmama rağmen iddiaya da girerim, milletten iki kat dikkatli trafik okurum. Böyle şeyler araba kullanınca başıma gelmesin diye.

Sizin cidden kafanız değişik olmuş. Kafanızı boşaltın öyle gelin. Anlattığınız şeyden bile emin değilsiniz.
Psikolojik ezmekten bahsediyorum, o doblocu olmasa bizzat fiziki de ezerdi o öfkeyle

Yok bana göre de doblocu tam anladığı dilden konuştu. Sağdaki merso efendice konuşmaya kalktı çözüm alamadı :)

Trafikte bir araca istemeden çarpmak suç değildir. Sorun burda zaten. O zaman kaza yaptığımızda haklı taraf haksıza, motorcu gibi bağırsın çağırsın, tehdit etsin

Ne yazık ki öyle okumayla olmuyor bu işler. Ne kadar dikkatli de olsan kaza yapman milisaniyelik olay

Olur kafamı boşaltıp gelirim :D

“Ya çek sağa ya da dağıtırım arabanı,” kafasındaki kameraya olay arayan bir motorcunun hayallerindeki olaya denk gelmesi. Ama ortamdaki doblocu dayı yüzünden hayallerin suya düşmesi. İyi ki ordaymışsın doblocu

Videoda kadının arabasının ilk görüntülerine bakın. Motorun sol aynasında gözüküyor. Motorcu sola geçeceği sırada ne yazık ki kadının görüşü, arabasının a sütunundan dolayı yok! Yani motoru görmüyor! Yani bir saniye önce sağa dönmekte olan motoru halen sağa dönüyor zannediyor! Şimdi ne yani görmemiş. Tonla tacizci kornana rağmen özür dilemiş. Napacan sana hafifçe sürttü diye sağa çektirip üstüne mi yürüyecen? Tutanak tutacakmış? Tutanak için hasar gerekir. Derdi kadını ezmekti, doblocu işi çözdü
Dümdüz giden motosikleti göremeyecek birine ehliyet verilmemesi gerekirdi. Bu olay benim başıma gelse yavaşça giderken anahtarı bir takarım ta bagajdan kaputa kadar. Sonra da basar giderim. Acelesi varsa sonra yaptırsın.

Sinirlendim elim ayağım titriyor resmen motorcuya Allah sabırlar versin umarım şikayetçi olmuştur.

Bizler robot değiliz, insanız. Görmeyebiliriz, duymayabiliriz. Kadının yerine koy kendini. Görmediğin birine değiyon. Ne olduğu belli değil. Arkandan yanından bağırarak, inleyerek, sürekli kornaya basarak taciz eden biri. Camı açıp özür dilemek istediğinde lanlı lunlu tehditler savuran öfle krizinde biri. Böyle bir durumda istediği gibi basar gider. Karşısında sağlıklı biri yok çünkü. Ne konuşacan bu adamla kendinde bile değil

Napacak avazı çıktığı kadar bağıran adama? Yandaki mersodaki erkek sakince izah ediyodu, taktı mı hiç onu?

Asıl davada motorcunun başı yanar. Kadın görmedim diye savunma yapar ki, a sütunu ispatlı olarak belli. Asıl motorcu trafiği tehlikeye sokmak, tehdit ve hakaretten hak ettiğini bulur

Psikolojik ezmekten bahsediyorum, o doblocu olmasa bizzat fiziki de ezerdi o öfkeyle

Yok bana göre de doblocu tam anladığı dilden konuştu. Sağdaki merso efendice konuşmaya kalktı çözüm alamadı :)

Trafikte bir araca istemeden çarpmak suç değildir. Sorun burda zaten. O zaman kaza yaptığımızda haklı taraf haksıza, motorcu gibi bağırsın çağırsın, tehdit etsin

Ne yazık ki öyle okumayla olmuyor bu işler. Ne kadar dikkatli de olsan kaza yapman milisaniyelik olay

Olur kafamı boşaltıp gelirim :D
Doblocu bana öyle gelse muhtemelen vururdum onu. Ceza da almazdım 2 adam öldüren serbest kalıyor ben mi gireceğim içeri.

Dümdüz giden motosikleti göremeyecek birine ehliyet verilmemesi gerekirdi. Bu olay benim başıma gelse yavaşça giderken anahtarı bir takarım ta bagajdan kaputa kadar. Sonra da basar giderim. Acelesi varsa sonra yaptırsın.
İster kartal gibi gözün olsun a sütunu kapatıyorsa göremezsin. Anahtarı takınca çok büyük adamlar olacaz zaten değil mi? Ne de olsa büyük işler yapan, büyük adamdır (!)
Kime ne anlatıyorum ki benim hatam özür dilerim. Başına gelince anlarsın. @Pythagoras
Geçen yıl kaza yaptım. Hem de yüzde yüz tutanakta haklı çıkarak. Boyasız üst segment arabam oldu bana iki parça boyalı. Kaza yaptığım kişi de iki kadındı. Bana vurduktan sonra anlamadı vurduğunu bile. Kornayla aralıklı olarak iki defa uyarmamla durdu. Yalnız dikkat kornası, taciz kornası değil. Yarım saniyelik kornalar :) İndikten sonra tek dediğim şey geçmiş olsun demekti. Kadının yakınları geldi. Sen suçlusun diye başladılar. Şoför kadın yok ben suçluyum diyordu ama :D Tek dediğim ona artık yetkili olanlar karar verir deyip güldüm geçtim. Jandarma gelene kadar (ilk kazamdı, yaralı olmadıkça çağrılmadığını bilmiyordum) sadece güldük geçtik. Jandarma tutanak kağıdı verdi, bastı gitti. Tutanağı tuttuk, tekrar geçmiş olsun diyip ayrıldık

Canımıza, malımıza bu kadar düşkünsek bunu pek sağlıklı bir ruh hali olarak görmem

Doğru sözü yanlış üslup bozar demiş biri :) Haklıyken haksız oldun be motorcu, ah öfkee :)

İster kartal gibi gözün olsun a sütunu kapatıyorsa göremezsin. Anahtarı takınca çok büyük adamlar olacağız zaten değil mi? Ne de olsa büyük işler yapan, büyük adamdır (!)
Boş konuşuyorsun ne sütunundan bahsediyorsun? Önüne bakan herkes görebilir kocaman motoru. Anlamayana anladığı dilden konuşursun.

Geri
Yukarı