Motorsiklet Terörü

Otomobillerde de kör nokta diye bir şey var. Bu kör nokta sadece büyük araçlar için geçerli değil. İşte motorcular bu durumu hesaba katmıyorlar. Aynaya baksan da göremezsin. Senin de dediğin gibi nereden geçecekleri belli olmuyor. Sonra ya seni darp ediyorlar ya da arabanın aynasını kırıyorlar.

Butun trafik duragan akiyor, herkes duz bir cizgide gidiyor, arabalar aralarindaki bosluklar da onlarin serbest gecis alaniymis gibi davraniyorlar. Ani bir sekilde direksyon kirman gereken durumlar olabiliyor. ( Yola kedi firlar, birisi yola duser vs ) O zaman iste tamamen sans eseri uzerlerine kirabilirsin. 2 araba arasindan gecilmez, bos seritten gecilir, o da eger soldaki serit ise. Bir de motor kullanmadim ama gozlemime gore motorlularin fren mesafesi tehlikeli sekilde yuksek, kolay kolay duramiyorlar. Ayrica yol kenarindaki demir bariyerler cok kotu, dusup aralarina girdiklerinde cok fena goruntuler ortaya cikiyor, kimseye gostermesin. Her gun trafikte birileri sacma sapan hareketler yapiyor, en kotu gorup 1-2 kufur sallar gecersin. Bu motorcularda "herkes akilli olacak lan" tribi neden var onu ben de tam cozemiyorum. Isine baksana abicim niye dalasiyorsun insanlarla. Sabah kalkip "ben bi disari cikip millete haddini gostereyim" mi diyorlar, nedir ben de cozemiyorum.

Hiç kimse birinin ölmesine üzülmek zorunda değil.
Kendi canını ve suçsuz insanların canını hiçe sayan biri ile olaylardan bağımsız birinin ölmesini bir tutuyorsun yani? Üzülmek zorunda değil kimse. Vicdan meselesi bu, bilmem anlatabiliyor muyum?

Videoyu izle istersen. Tek teker yapayım derken küçücük masum çocuğu öldürüyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi canını ve suçsuz insanların canını hiçe sayan biri ile olaylardan bağımsız birinin ölmesini bir tutuyorsun yani? Üzülmek zorunda değil kimse. Vicdan meselesi bu, bilmem anlatabiliyor muyum?

Videoyu izle istersen. Tek teker yapayım derken küçücük masum çocuğu öldürüyordu.

Sen magandaya ölse üzülmem demişsin ona diyorum. Bazı kişiler var mesela terörist ölse bile insan ya o diye üzülüyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Of çok fena olmuş. Nasıl da çığlık atıyorlar yazık ya. :(

Trafiğin kendisi terör! Motoru, arabası, yayası fark etmiyor.

Ne kadar dil döksek de yaptırımlar Amerika'daki gibi caydırıcı olmadığı sürece bu böyle gider. Eğitim konusu da bir yere kadar ama bizde o da yok tabi.

Konuyu görünce aklıma Altın Elbiseli Adam geldi...😥
Özledik Babuş'u. Kendisi zaten özetlemişti olayı:

Özledik Babuş'u. Kendisi zaten özetlemişti olayı:
Tam da açıklamasında anlattığı gibi kendisi de talihsiz bir kaza ile aramızdan ayrıldı. Türkiye'ye belki de motoru öğreten, sevdiren, deneyimli ve tecrübeli adam bile böyle olaylara kaza gidebiliyor... Kötü bir sürücü müydü? Hayır. Dışarıdakiler güvenli değildi dediği gibi...

@Jira 2. attığın videoda da motorcu suçlu aslında. Hem emniyet şeridinden(Yolun en sağ tarafındaki yerden yani, adını yanlış telaffuz ediyorsam affola) gidiyor hemde milleti solluyor, daha doğrusu sağlıyor. He yalan yok bir motosiklet sürücüsü olarak nadiren de olsa bende yapıyorum ama işte yapmamamız lazım. Yoksa videodaki gibi öküzün birisi her yerden çıkabilir. @kornoloji'ye de aynen katılıyorum. Gerekirse müebbet vereceksin, başka türlü zengin olan cebindeki parasına güvenip kurallara uymuyor. He bir de son olarak bence artık otonom araçlara geçilmeli diye düşünüyorum. Hem çevreye zararı olmaz(Elektrikli olursa) hem de kaza riski çok çok aza indirgenmiş olur. Hepimiz insanız sonuçta, hata yapma ihtimalimiz var. Ne kadar çok bu işi makinelere verirsek o kadar az kaza olur diye düşünüyorum. Nitekim tren kazalarının bu yüzden daha az olduğunu düşünüyorum(Sağa sola dönme yok, sadece gazı insanoğlu ayarladığı için).

Dikkatli bir şekilde ilk önce kendini ve karşındakini tehlikeye atmadan araçların arasından sakince geçebilir. Trafiğin yoğunluğunu göz önüne alırsak çok iyi bir şey. He bu demek değildir ki kurallara uygun hareket gösteriyorlar. Trafikte yol benim diye milletin üstüne gitmeyeceksin. Kimse seni korumakla görevli değil herkes kendini ve diğer yolcuları korursa zaten kazalar meydana gelmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı